Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlato Karastojana...
#51
Svakakve sam price cuo i iverujem da ima nesto i to bas,bas....sad skoro cujem da jednom kunu decu,,,mislim da i to nije uredu...ali isto tako sam od starca jednog cuo da zlato uvek trazi krv .Uvek sve na kolko ljudi tolko delova i  nema glava da boli....
Odgovori
#52
A sta ako se pronadje jedan zlatnik a vas trojica izasli na teren Smile?
Odgovori
#53
ili na tri dela ,ili u crkvu i kao prilog..Od toga se kuca nepravi,,ja tako razmisljam  Big Grin a moze i u kafanu po janje ,,ako je drustvo ZA  Wink
Odgovori
#54
Treba pomoci siromahe , graditi crkve ,obnavljati crkve,podizati stamenite krstove i cesme.  Kupiti materijal, platiti majstore organizovati pomen za hajduke,ako kosti nisu opevane  zapaliti svece i odrzati parastos. Pare  ili dukate dati u ruke ne.
Odgovori
#55
Ne samo sto su se zakleli svi do jednog da ce da cute...Nego i ostavise  zapisano  sta i kako da se uradi.Pa tek kada se to sve  ispostuje  koliko ostaje za onoga ko je to sve uradio . 
Odgovori
#56
(14-09-2012, 10:36 PM)bane64 link Piše:Tvrda rec silovali devojke Radin kladenac otimali decu bogatih u Dojkincima i po tri puta trazili otkup banda je to bila kurvinska zato su im i pare proklete niko od tih gorstaka nema nista sve su to 99% sami slepci a znakova ima ali uzalud sve prazne price.
Bane naj pametniji post makar na ovoj temi,da se drugi ne uvrede.
Citajuci sve ovo stice se utisak da u potezu od Engleske do Grcke i od Portugala do Belorusije svo zlato koje je proizvedeno od Hrista pa do pre 50god zakopano je oko Kladova,Zajecara,Knjazevca,Pirota,Nisa,Leskovca i Vranja eventualno Bujanovaca.I mnogi su to pronalazili mnogo je toga iskopano pa ga sve manje i manje ima,ma nije moguce...pa pola od svih prica da je tacno mi bi danas mogli da pitamo koliko kosta Svajcarska a ne da nam narod stoji u redovima na kazan po narodnim kuhinjama kao 45te.Samo nemojte molim vas da mi kazete kako ti koji su pronasli mudro cute da se ne eksponiraju i navlace bedu na sebe.I jos nesto posto ovaj forum preplavljuju uklesani znakovi u stenama da pitam vas koji se time bavite dal vam je mozda nekad palo na pamet da su srndaci,medvedi,zmije,kokoske,lavovi,nosorozi,azdaje i ostale zivotinje i alati kao sto su motike,macevi,ekseri,kantari postajali jedno pa bar 1000godina pre hajduka i turaka,dal vam to ikad palo na pamet?Znaci gde se pronadje isklesan znak e tu negde ima i ostava samo treba da odgonetnemo sifru,ma nije nego.A o verodostojnim mapama dobijenim preko veze iz muzeja i nabavljenim od planinskih gorstaka koji su cuvali ovce slucajno to pronasli o tome stvarno nemam reci.Ljudi moji sto se malo ne dozovete pameti,covek kome trebaju pare i koji je u krizi svuda oko sebe vidi to sto mu treba a na zalost kriza je ogromna kod nas,pa je tako mnogo naivnih i onih koji ih varaju.
Odgovori
#57
...uklesani znakovi u ogromnoj vecini slucajeva nemaju blage veze sa nikakvim zakopavanjem niti sa bilo kakvim ostavama,pa cela Evropa je puna takvih znakova i nigde zlata samo kod nas gde su znakovi tu je i zlato.
Da ne bude neke zabune,mi jesmo izuzetno bogato podrucje gledajucu u smislu istorijske zaostavstine i svih ostalih dogadjaja,i licno sam ulazio u tunele i znam gde se pojedini nalaze i te znakove sam vidjao i tacno je da su pojedini ljudi i nalazili po neke ostave rimske,grcke,turske sve to znaci sam licno video...ali sustina ovoga sto ja pisem je to, da je sve ovo nekih pa maksimum 2% istine od svega sto se prica i ispreda po narodu i ovde na forumu.
Drugarski pozdrav za sve!!!
Odgovori
#58
A imam i jednu molbu ako je moguce,da Srbi ako su Srbi pisu ovde svojim maternjim jezikom a ne Bugaskim dijalektom ako je moguce.
Odgovori
#59
krusarac,maternji jezik je jezik kojim te ucila majka po rodjenju pa makar to bio i dijalekt i to treba postovati kao u svim evr.drzavama.odi napr. u nemacku jedan je govor Hoch Deutsch a drugi  u Muenchenu treci  na Schwebische Alb und so weiter.ja nemam problema sa tim jer sam Srbin ali Sop(sopska salata).I nisam jednom cuo da je pirotski dijalekt najstariji na teritori Srbije i da korene srpskog jezika treba ovde traziti.nazalost taj jezik izumire .bez uvrede
Odgovori
#60
Nema problema,nisam ja lepo napisao ono sto sam mislio a mislio sam na drzavni,sluzbeni Srbski jezik i pismo izmedju ostalog svi ti Nemci pisu hoch Deutsch a cak i Svajcarci i Austrijanci svima im je glavno i jedino Nemacko pismo.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)