Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egipatsko zlato ?!
#1
      Ovo sam pre mnogo godina procitao i prepisao ali da li je tacno, ....
Prica pocinje negde za prvi srpski ustanak. Ne prica je od mnogo ranije ali tada je izasla na svetlost. Kada su se skupili nasi preci da se biju sa Turcima u pocetku je to bila mala buna ali vremenom se sirila i kako se sirila tako je i narod ulazio u rat. Ali svaki rat kosta pa tako i srpski ustanak. Onda se neko dosetio i predlozio hajducima da donesu nesto od onog sto su Turcima uzimali. I tako su dolazile i pare a i planovi. Kako je u to vreme bilo malo pismenih najpismeniji je postavljen za catu. Kod njega su dolazili mnogi planovi, nazalost neznam njegovo ime pa zato ovo spada u "legende". Elem dodje do njega jedan cudan dnevnik u kome se pominje neka Rimska posiljka iz Egipta! Naravno posto je bilo puno drugih planova odluci on da zadrzi onaj plan za sebe. To je i uradio.
      Prosli ustanci i Srbija se oslobodila ostao cata ziv i ozenio se dobio kci. Ziveo je u Nisu. Njegova kcer nije imala decu.I negde oko 1900 ili godina gore ili dole kod nje dodje majstor da joj poravi , (u to vreme) , kauc. Kako je poceo da radi u  unutrasnjosti tog kauca majstor je pronasao onaj dnevnik. E Srpska posla prisvojio je majstor taj dnevnik za sebe. Kod kuce je mozgao, raspitivao se gde se nalazi to sto pise u dnevniku i nikako da otkrije.
      Negde pre pocetka drugog velikog njegova ljubavnica mu je to uzela. Posle rata niko nije smeo a nije ni mogao da trazi to sto je ona imala. I ona je ostavila sinu knjigu koju je on poklonio ljubavnici u Krusevac. E kod te zene , nije tada bila stara kao sada i ja sam bio. Normalno pretpostavljate kako sam i ja dosao do tog podatka samo za razliku ja sam ga prepisao.
      U opisu iz tog dnevnika vidi se gde su se kretali hajduci i sa kim su ratovali gde su boravili itd. U jednom delu pisac dnevnika spominje kako su u jednoj planini pronasli ulaz  sa juzne strane i usli da vide sta ima. Koliko sam primetio nisu bili iznenadjeni hodnicima, pa sam zakljucio da su i ranije ulazili u slicne.Posle dugog pesacenja dosli su do velike odaje u kojoj je po njegovom kazivanju bilo puno soba uradjenih od cigle i omalterisanih. Naravno odlucili su tu da ostanu jer ih niko ziv nemoze pronaci.Normalno ljudska radoznalost je velika i u jednoj zazidanoj prostoriji pronasli su spise na latinskom. Bilo je pismenih i u njihovoj grupi,mozda neki pop ili sl. Preveli su taj spis.
      Spis kaze da kada su Rimljani krenuli iz Egipta sa nakitom i raznim bogatstvom isli su u pocetku brodovima ali su se porazboljevali od neke groznice ili sl. u dnevniku kaze pisac "povatala" ih cuma. Poenta je da su se iskrcali negde u Grckoj i krenuli kopnenim putem prema sadasnjem Beogradu. Kako su sve vise padali mrtvi resili su da skrenu malo sa puta i da sakriju nakit u njima poznatom u to vreme jakom mestu. Centruini su naredili da se nakit sakrije a vojsku su otrovali.Naravno hajduci su pronasli nakit ali nisu mogli da ga podele pa su resili da kod njega ostavljaju i svoje srvari. U jednom delu teksta pominje se Kleopatra i njena dijadema sa ogromnim rubinom....
      Nastavak sledi...
Pozdrav Wink
Odgovori
#2
IH brate ti kad udaris na boga ne mislis Smile
sto se tice tih stvari ko bi ga znao , ako postoji nesto i ima napisano nacice se vec neko ko ce resiti . Ako ne neko od nas onda drzava koja je sve vise krenula u tom smeru . Naravno da si upoznat sa tim da je i u titovo vrame odradjivano i to podosta . Otvarani su tumuli i grobnice . Radjeno je . ovo bih zeleo da potvrdite ili opovrgnete apropo plovljenja . Ti rece da su se iskrcali negde u grckoj to je zato jer je lakse reci tako od ovoga sto cu ja sada izjaviti . CUO SAM iz vise izvora da je nisava u NEKO vreme bila plovna sve do visoka nekako . Meni ovo lici na neku budalastinu ali ako je neko nesto slicno cuo , to ce samo dobliziti ovo sto vi imate . a otvorice i neka druga pitanja . Pozdrav
Odgovori
#3
Zdravo mincic
    Naravno da je radila udba  i ozna i ...Poznajem coveka koji je otvorio magazu Dusanovu na kosovo za Tita(inace je Debejac ). Kaze covek 'golog su me skidali kada smo im uradili posao' ali to cu pisati u legende. Sada je vlast skupina ljudi sumnjivih namera za koje smo mi glasali. I kao takvi rade ono sto najbolje znaju - uzimaju.
    Jeste sve su reke bile plovne mnogo vise nego sada. Cak je jedan Rimski car zeleo da spoji Vardar sa Moravom. Nije tada krcena suma kao sada i nije bilo nanosa, naplavina. Feliks Kanec kada je putovao od Nisa do Beograda za svo vreme puta,a putovalo se nekoliko dana , nije video Sunce od sume .Zato se zvala Sumadija.
    A ovo sto sam napisao za Egipatsko ,,Nece ga skoro naci,,Malo nas zna gde je ,,Veoma malo,,
Pozdrav  Smile
Odgovori
#4
Daj boze da ga nenadju medjutim prvo satelit pa kupovina aviona za to a na sve strane kao grade puteve medjutim uz puteve rade jos stosta.Da drzava ima od toga koristi i narod razumeo bi .Ovako imaju korist ali oni probrani!Tako je bilo pre tako je i sada.Evo  sada ce preko ploce praviti put a i busice tunel od ploce do crvene reke.E a sto tunel i to bas tu i tim pravcem  .Nece da suncaju lejku nego kroz tunelda lade grbinu!A drugi krak ide prema Bojaninim vodama?Rade sa planovima ali konbinovanim da iskoriste masine maksimalno!
Odgovori
#5
Zdravo apis
Ovo veruj mi nece naci. I daleko su. A i za krunu su daleko.
Pozdrav  Wink :-X
Odgovori
#6
Ma neka su oni daleko a ti si brale za jednu nadam se  korak blize.
Odgovori
#7
(11-05-2012, 08:54 AM)kosac link Piše: Preveli su taj spis.

Spis kaze da kada su Rimljani krenuli iz Egipta sa nakitom i raznim bogatstvom isli su u pocetku brodovima ali su se porazboljevali od neke groznice ili sl.

(11-05-2012, 08:54 AM)kosac link Piše: i krenuli kopnenim putem prema sadasnjem Beogradu. Kako su sve vise padali mrtvi resili su da skrenu malo sa puta i da sakriju nakit u njima poznatom u to vreme jakom mestu. Centruini su naredili da se nakit sakrije a vojsku su otrovali.

Ovo sto sam citirao, podsetilo me na, kada sam bio mladji i ludji.  ;D Kao i svaki ko voli avanturisticke price, mada nisam bio jedini ima i jos danas koji veruju, i proucavaju, da se sa tim velikom kolicinom dragocenosti, nalazi jos nesto mnogo vece??? Samo da dodam na ovo citirano (koje se poklapalo sa slicnim latinskim spisom)da je to bio pokusaj Rimljana da prenesu Zavetni kovceg

(11-05-2012, 08:54 AM)kosac link Piše: Naravno hajduci su pronasli nakit ali nisu mogli da ga podele pa su resili da kod njega ostavljaju i svoje srvari.
Ne znam da li imas napisano, posle ovog citata da su isto poceli hajduci da:
(11-05-2012, 08:54 AM)kosac link Piše: se porazboljevali od neke groznice ili sl.
Pa je doticni staresina hajduka??? naredio da mu dovedu svestenika koji moze da procita, ono sto je bilo ispisano na sanduku.
Sve u svemu lepa prica, i vreme ce pokazati svoje.
Odgovori
#8
Pozdrav zeus
Zato sam je postavio na price i legende. Mislim da sam se drzao zadate teme!
Pozdrav  Smile
Odgovori
#9
Ja mislim da ti imas bujnu mastu.Odmah cu demantovati ove tvoje budalastine.Koja je logika da se iskrcavaju u Grckoj, kad je sve islo za Rim, a ako pogledas geografski atlas iz Egipta ces pre stici do Italije nego do Grcke.

Drugo: Pa samo mi reci koji vojskovodja ce bolesne ljude sa mora prebaciti na kopno da pesace?

Ovo je najveca neistina koju sam ikada procitao, i plus si je prepisao kako kazes. A koliko si izmisljao pricu govori podatak da si napisao da je izasla na svetlost dana za vreme prvog srpskog ustanka koji je poceo 14. фебруара 1804.i trajao do 7. октобра 1813. Neka je cata imao 35 godina kad je 1804 nasao taj spis, to znaci da je 1813 imao 44 godine.do 1816 neka je dobio cerku posto se ozenio posle ustanka. I to si ti napisao da se ozenio posle utanaka i da se srbija oslobodila kad je on dobio cerku sto automatski znaci da je imao jedno 80-90 godina kad se ozenio, ali ja sam ti olaksao i uzeo u obzir da se ozenio posle prvog ustanka. E sad dal je moguce da mu je cerka zivela do 1900 i neke? Nema sanse.. Ljudi su tada umirali mnogo ranije nego sada. Sada je zivotni vek oko 70 godina u proseku. Tako da sledeci put se saberi i oduzmi pa kreni da pises bajke.
Mislio sam da si ozbiljniji ali sad vidim da ovde ima puno ljudi koji prodaju sarenu lazu.
Odgovori
#10
Zdravo Donce
Ako bolje pogledas gde sam napisao post videces da je napisan u legende tako da se ne srdis mnogo jer da sam bio siguran da je to tacno bilo bi napisano u planovi i mape.Da postoji najveci rudnik zlata postoji. Da je u Srbiji jeste a sad rimljani i sl. e to vec neznam pa zato je to tu gde je
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)