Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak planova iz mojih arhiva
#21
Ako si iz Lukova i znas to mesto  idi i raskopaj rupu gde su radili  Nemci . Ako je to pravo mesto u rupi mora da bude nesto sto sigurno nisu poneli sa sobom. I jedno licno pitanje ( ukoliko zelis da odgovoris na njega) . Koju slavu slavis Ivice Ursulovicu ?
Odgovori
#22
plandzija, slavim Svetog Luku, 31.oktobra.
Odgovori
#23
Moji preci su se pre 200 godina odselili iz Lukova i zbog toga sam te pitao koju slavu slavis jer je postojala mogucnost da smo u daljem srodstvu. Cuo sam da vecinu stanovnistva u Lukovu danas cine ljudi malo tamnije boje koze koji slave Djurdjevdan i sv.Vasilija . Ja slavim Sv Arhidjakona Stevafa pa me bas zanima da li u ovom selu jos uvek postoje familije koje slave ovu slavu.
Odgovori
#24
Plandzija, ima nekih desetak kuca koje slave Svetog Stevana, a sto se tice stanovnistva ima nas pola pola. Gde sada zivis? jer imas nesto o Rtnju? Slusao sam neke price o tome kako na rtnju ima puno neistrazenih pecinica.
Odgovori
#25
imas li nesto za mali jastrebacnisku banju
Odgovori
#26
Ivice, drzavljanin sam Srbije i jos nekih Evropskih drzava . Zivim u Srbiji. Za Rtanj imam za guvniste a u tom kraju za neku zljeburu i neki manastir u blizini.
Odgovori
#27
plandzija, ako mislis na manastir Lapusnja tamo je iskopano zlato i to puno zlata kazu stari ljudi iz sela. Pojasni mi malo sta je to zljebura? da li je guvniste sa sokobanjske strane ili sa lukovacke strane? to mi je blizu sta treba tamo traziti?
Odgovori
#28
Mesto se zove Zljebura i to je u nekoj klisuri ,treba da ima pecina. Manastir je izmedju Zljebure i Rtnja i iznad manastira treba da bude neko karakteristicno brdo .Na tom brdu treba traziti oznake . Ne znam s koje strane je guvniste.
Odgovori
#29
Plandzija, raspitivao sam se i dosao do saznanja da je guvniste negde izmedju sela rujista i sela dobro polje ali niko nezna tacan pojas gde  to zahvata, a od mene je to udaljeno nekih tridesetak kilometara. znas li mozda sta se tamo trazi?
A sto se tice zljebure ona je negde u jablanickom kraju u okolini radovanske reke ali i o tome ima prica za dve lokacije, probacu za nekih petnestak dana da odem i da pokusam da lociram taj predeo.
Odgovori
#30
jel ima neko za sveti nikola ?? pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)