Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesta
#11
Pozdrav APIS,nikadse nezna mozda i nadje,mozda se posreci coveku. Ja sam juce bio i nista,nema ulaza ili nemogu da ga nadjem. Pocinjem da sumnjam da uopste i postoji.
Odgovori
#12
E pa brale  zovi pa da probamo zajedno da potrazimo mozda nam se i posreci.Ja nemam mozda tolko jake noge kao padobrance al imam nesto drugo. Svrlisku subaru a ijaku volju.
E a posle cemo da zajedno obidjemo i  njegovog brata  ovaj je malko poblize nego taj sto je pri tebe.
Odgovori
#13
Apis,mozemo da se dogovorimo oko toga ali kasnije. Radim gradjevinske poslove,pa posle uskrs moram na posao. Pozdrav
Odgovori
#14
Ma vazi brale nece nam pobegne planina ako ga bas i izvade nama pred nos za ovi nekolko dana nek im je  alal i nek trose u zdravlje.!A ako je nase ce nas saceka.Da ti kazem pravo i ja sam u poso .Ufitiljio sam ga bio sa zdravlje jesenas pa ne ispeko rakiju od grozdje na vreme.Sad sam je ispeko i prepeko izvadio sam i napunio burici sa srednji deo sa srce i sad nek stari.Da ima za gosti kad navrate.Nego pop Martin se ne odvaja od te stranjske sestrepritisle ga sa obe strane a on  nume da bega , dobra krotka nasa dusa  .... 
Odgovori
#15
(14-04-2012, 08:38 PM)APIS link Piše: Ma vazi brale nece nam pobegne planina ako ga bas i izvade nama pred nos za ovi nekolko dana nek im je  alal i nek trose u zdravlje.!A ako je nase ce nas saceka.Da ti kazem pravo i ja sam u poso .Ufitiljio sam ga bio sa zdravlje jesenas pa ne ispeko rakiju od grozdje na vreme.Sad sam je ispeko i prepeko izvadio sam i napunio burici sa srednji deo sa srce i sad nek stari.Da ima za gosti kad navrate.Nego pop Martin se ne odvaja od te stranjske sestrepritisle ga sa obe strane a on  nume da bega , dobra krotka nasa dusa  ....

Zdravo društvo, eto,pogledaj Apise,kućo molovana,samo šta si napisao!? Em si bolestan, em rakiju nisi ispeko i kako ja sada,matora drtina da ti tamo dodjem? Taman me ovi anđelčići malo digli na noge, popravili mi malo instrumente i ja šta da radim sad????  Apis postao kliconoša, da ga posetim....ne ide-bolan čovek još da me ovako oporavljenog da me strefi neka bakterija? Da idemo negde u lov....gde da vodiš bolesnog čoveka po tie vukojebine, će skapava negde,ima da me posle potepaju Svrljižanke! Najvažnije loza nije sazrela! Kojega će pijemo? Pećine neznaš nego će ih sada tražiš. Neznam,neznam Apise kude ovo vodi ??
Odgovori
#16
E pope pope  ti brale ko da si pisao po sokocalo jesenaske a ne sag.Ja se ponada ce povedes te dve da imene malko protrljaju bo grbinu i po stomace a ti......To sto je bilo fala bogu proslo je, te bicikle  nisam nikad imao , eto preteko da himovicu napraim tocak i promenim sarke na vrata.  Mozda sam surtucina pa neznam sve pecine napamet al umem  bar leb da jedem  majka mu stara!A uz leb ce pretekne valjda i malko od jagnje!Jes da nepijem ni vino ni rakiju al cu drpnem malko od grbinu i od bubreznjak. Sto se rakije tice ima fala bogu  preteklo jedno 400 litra  stara  a od novu prepecenu  nesto malo preko dvesta tu je 25 - 26 gradi.Nije mnogo ali....Neka cuti tako neku godinu pa ce je spustimo na 22.Lozu sam orezao isprskao jedanput sad cu ponovo posle Sveti  Nikolu.  Pitas me kud ovo vodi  pa pope  sve vodi u neku duvku .  Stare si znamo a cim se neka nova pojavi obuzme me neka milina toplo mi okolo srce pomrdjuvao    bi brale sve  dok ne ispustim ovu moju Svrlisku dusu.
Odgovori
#17
(12-04-2012, 08:33 PM)zoki link Piše: Ovaj zdravci kamen o kome ja govorim nalazi si iznad jedne reken,neznam kako se tacno zove posto ima vise imena. Prica se da u njemu postoji pecina ali je ulaz zatvoren. Znam samo da su mnogi probali da nadju ulaz ali nisu uspeli.
Javio se neki lik koji tvrdi da ima plan za ovo mesto,i prema njegovoj prici ulaz bi trebao da se vidi iz vodenice koja se nalazi ispod kamen. Naravno tu vodenicu je davno porusila voda,tako da i ta varijanta otpada. Jeste postojala vodenica ali i najstariji ljudi ovog kraja neznaju bas tacno gde je bila.
Pozdrav.
Zoki, nezna se tačna lokacija gde bi trebalo tražiti taj ulaz i tu vodenicu. Jedna od mogućih lokacija može biti i ova koju pominjete ovde. To što ti jetaj "lik" rekao, to jeste tačno! Kada staneš na vratima vodenice ispred tebe se vidi taj ulaz negde ispod neke škarpe! Video se tada ili nekada,pošto su ga zatrpali jako je teško pronaći ulaz ako neznaš tačno gde je bila vodenica. Ako je još i izvorište presahnulo,stvar je još teža. Neki su meljudi kontaktirali davno,davno oko ovoga, međutim nisu mogli naći tragove vodenice. Kopali su nasumice,rukovodeći se samo jednim podatkom koji sam im dao i eto i Vama kažem: Vodenica je bila locirana na desetak metara od samog izvorišta. Ako ovo uzmemo kao merodavno, onda treba znati da je to izvorište bilo izuzetno izdašno i da je pad vode bio izuzetno dobar, jer kako bi inače neki slabiji izvor pokretao tu vodenicu vodom na samo 10 metara udaljenosti??? Mislim da su ovi prethodnici,bar po tome što su mi rekli pre 20 i više godina, da su promašili lokaciju! Postoji mogućnost da se je to izvorište i pomeralo te da su oni pokušavali da iskopaju ulaz mnogo niže od stvarne lokacije !??? Neznam jer sam u to vreme sa tim prijateljima imao samo kontakt telefonom.Lično nikada nisam bio na toj lokaciji. Sve što ti pričam,pričam ti iz njihovih izjava meni,šta su radili i gde su radili. Vodi računa o ovom podatku koji sam Vam rekao: 1.- vodenica je bila na 10 metara od izvorišta i 2.- Izvorište mora da bude iznad vodenice i da od izvorišta do vodenice bude veliki PAD vode!!  Ako sam ti ovime pomogao u tvojoj situaciji na terenu-dobro jeste. Ti najbolje znaš kako sve to izgleda na terenu. Ne zaboravi da mom prijatelju Svrljižanu duguješ ovu informaciju, pošto smo ja i on, stari jarani ovde na ovom forumu!
Odgovori
#18
(17-04-2012, 10:26 PM)APIS link Piše: E pope pope  ti brale ko da si pisao po sokocalo jesenaske a ne sag.Ja se ponada ce povedes te dve da imene malko protrljaju bo grbinu i po stomace a ti......To sto je bilo fala bogu proslo je, te bicikle  nisam nikad imao , eto preteko da himovicu napraim tocak i promenim sarke na vrata.  Mozda sam surtucina pa neznam sve pecine napamet al umem  bar leb da jedem  majka mu stara!A uz leb ce pretekne valjda i malko od jagnje!Jes da nepijem ni vino ni rakiju al cu drpnem malko od grbinu i od bubreznjak. Sto se rakije tice ima fala bogu  preteklo jedno 400 litra  stara  a od novu prepecenu  nesto malo preko dvesta tu je 25 - 26 gradi.Nije mnogo ali....Neka cuti tako neku godinu pa ce je spustimo na 22.Lozu sam orezao isprskao jedanput sad cu ponovo posle Sveti  Nikolu.  Pitas me kud ovo vodi  pa pope  sve vodi u neku duvku .  Stare si znamo a cim se neka nova pojavi obuzme me neka milina toplo mi okolo srce pomrdjuvao    bi brale sve  dok ne ispustim ovu moju Svrlisku dusu.
E moj Apise, da sam ove golubice mogao da podelim sa nekim, tebe bih odmah i pozvao. Ovako,samo sam se i ja samo sladio pogledima. Pošto ja moram da vodim računa o ishrani i koristim posniju hranu, to posno jagnjence bi i moglo da dođe u obzir! Zdravlje iznad svega. Znam ja da si ti domaćin i da rakije i vina za dobronamernike uvek ima. Šalim se ja samo. Ako naš prijatelj Zoki usaglasi situaciju na terenu i skoka mu se nešto od ovih podataka, udružite snage i pravo u duvku. Samo za kopanje ponesi onu malo jaču cujku od preko 30 gradi, jer ima dosta znojenja dok je ne iskopate. Pozdrav, imam narednih dana neke obaveze pa se neću skorije oglašavati! Svako Vam dobro momci!
Odgovori
#19
nov sam ljudi na forumu imam jedno mesto blizu zlatibora da li bi ko dosao da mi pomogne imam  na vise mesta  gde treba proveriti  treba dobar detektor i hrabrost
Odgovori
#20
Pozdrav Popmartinu i Apisu. Postoji na jednom mestu skarpa,samo da dobijem vreme da proverim za potok i vodenicu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)