Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Male polugice "zlata"
#1
Pozdrav svima, imam jednu nedoumicu pa molim za pomoc. Da li je neko video ovako nesto, totalno mi deluje nerealno. Ugravirano je "whitegold" tezina 250g ima oznaku 750 i ima neki zig koji nisam uspeo da nadjem na internetu.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#2
Platina ima oznaku čistoće 750  ali cela oznaka ide Pt 750,za ovo tvoje mislim da se neko igrao ali daj Bože da grešim.
Odgovori
#3
Ovako sa slike nema tog stručnjaka koji ti može garantovati tačnost izjave, no mislim da se u zlatari može uraditi validan test.
Odgovori
#4
Bio sam u par zlatara, radili su test sa karatnim testerima. Vozali me k'o magarca, jedan hteo da radi proveru topljenja pa odustao. Drugi kaze treba da se busi, niko i od njih nije video nesto slicno i da su retki pravi majstori koji su ucili taj zanat. Mene najvise interesuje sta je i od cega je, pa tek posle da li je to vredno. Taj sto je hteo da radi test topljenja je sa malom turpijicom probao da skine malo i vrlo lako je napravio zljeb. Treci kaze da je to zlato za izradu zuba i da ga neinteresuje, samo sto me ne izbaci iz radnje k'o krpu. Pokusao sam u direkciji za mere i dragocene metale, ali covek koji to radi je dan pre otisao na odmor. Neka legura jeste, samo koja? Da je neko gvozdje magnet bi ga registrovao, ali ne magnet ga ne vidi.
Odgovori
#5
Pokusao sam malo detaljnije da uslikam predmet.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#6
Na netu imas sve za Whitegold 750
Odgovori
#7
sama oznaka kaze sta je, belo zlato 18 karata
Odgovori
#8
Pise da je belo zlato . I na tarabu pise pa nista.
Odgovori
#9
zdravo kolega  vlada-r napisi ovo na jutjubu pa sad vidi sta treba jedna firma koja se predstavlja kao zlatarska sta sve treba da ima od opreme da bi bila zlatarska firma,radnja ili neznam jos sta XRF Precious Metals Analyzer kakve turpije kakve burgije i bakraci tehnika samo na balkanu neide napred ostalismo nazad u kamena doba umest ljudi koji se bave elektronikom da se ovakvim stvarima da se bave kupuju neznam kakve aparate za zlato i tragaju nije to lose ali brate da sam bio neki elektronicar kao sto znam dosta njih ima ali nisu zarazeni ovim sportom da sam ja jedan od njih sa ovom zarazom i voljom koju imam izmisliobih ne aparat koji nalazi zucu na 10cm nego na sto metara koristeci i sledeci tehniku razvijenih drzava e sada neko ce da komentira na sve ovo lakse reci nego to osrvariti jok drugari zavrnes rukave  i na posao da se znojis za nesto sto te celog zivota muci ako se dupe ne oznoji nista od toga Teslu jos i dan danas niko nije ga nadmasio ali covek je radio i znao je sta zeli i sta radi radioje bez nikakve pomoci mozda nesto malo sto cisto sumljam dok danasnji nasi elektronicari  cekaju da im prava sema padne sa neba pored svih informacija koji ih mogu dobiti u tren oka i da nesto urade ali  lakse je lezi lebu da te jedem i trazimo pomoc od nekoga koga je nasa legendarni Tesla uradio u to vreme pazi sad ovo mesto od nas da uce i traze pomoc obratna je situacija kolega pisi to na jutubu imas raznih aparata koji ce ti odrediti tacno sta sve imaju te tvoje poluge nedaj nikome da ti buse i neznam sta jos,poz svim kolegama ovog sporta a posebno elektronicarima da se probude i pravac posao i neka vide sta je tehnologija i dokle je stigla.
Odgovori
#10
Dobar dan postovani gospodine !  Mozete me kontaktirati da bih vas uputio kako da reste vase nedoumice u vezi vase poluge ! 90% zlatara trazi structunu pomoc oko kontrole . Nov sam n'a ovom forumu . Pozdrav !
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)