Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suva planina Kosmovacko
#1
Pozdrav kolege !
Zbog posla me nije bilo neko vreme na forumu pa evo nesto od pre par dana sto moze biti zanimljivo za sve nas
Kod Kosmovca u Suvoj planini je pre par dana pronadjen lepo uklesan krst na kamenu velicine 10x10 cm.
Krst se nalazi na cistom (maznom) oblom kamenu velicine otprilike 2x2x2 m. kamen je inace samac (ima oko njega sitnog kamenja ali ne ni priblizno te velicine) i nalazi se izmedju Kosmovca i Vlaske Poljane.
Informaciju sam dobio od pouzdanog coveka koji je inace iz Kosmovca i sve sto ovde pisem sam cuo od njega.
Nazalost nije slikao pa da izbacim i sliku ali smo se dogovorili da u toku naredne nedelje odemo na lice mesta pa cu naknadno postaviti i sliku.
Inace covek je potomak Todora i deo imovine  je pripalo i njemu. Clanovi koji znaju ko je bio Todor u Kosmovcu za vreme hajduka znace o cemu pricam (vrelo je nejasno i cas se pojavljuje cas propada i kad se voda ustali prva ...... je Todorova , druga...... treca Uzunova).
Ukoliko imate nesto vezano za taj deo i krst ajde da probamo da resimo situaciju.
Tacnu poziciju ne znam (na osnovu price coveka je otprilike u centru trougla Kosmovac-Pasarelo-Vlaska Poljana) ali cu svakako poziciju tacnije opisati kada budem za par dana otisao na lokaciju.
po svemu sudeci koliko sam mogao da shvatim iz njegove price a taj deo dobro poznajem nalazi se negde pored Pasarelskog puta.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)