Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dama na kamen
#1
dolzina na kamenot (plocata)8 metra a visina 70 santima  na 30 metra pobien kamen sirok 50 a visok 130santima i na nego ima krst


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
na sosema drugo mesto isto ploca 2m dolga 1.5m siroka i visoka 50 santima  na sredinata stapka od mule  ili magare no dlaboka okolu 40 santima    preko patot od nea buka na koja e imalo tabakera koja e gledala nakaj kamenot
Odgovori
#3
kolega sliki od terenot ako imas postavigi
Odgovori
#4
Posle 2 3 nedeli mozam da otidam tamu ako stignam i togas koj go znae znacenjeto ke dade nekoj komentar i na ova
Odgovori
#5
Nikoj nisto da prokomentira od 70 dusi sto sa ja videle slikata sto zagatka ke bese jas Sam poctnik ama mnogu profesionalci se javuvat tuka ili samo taka se narekuvaat. Bez navreda  pozz
Odgovori
#6
lube toa e trpeza kaj so se krstovite sa bile stari obroci na taa ploca se e delilo rucek kaj kamenjata se e proinesuvalo zrtva na odreden praznik  sega kayi mi dali taa tabakera postoi i dali e vo jamiste dali ima krst  vo toj del mnogu inrteresen dolniotr del na krstot se deli na tri dela dali ima lule klesano na kamen ako e toa kontaktiraj me na pp 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)