Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dibrovica
#1
ajmo zaplanjci samo ozbiljni
zvano mesto DIBROVICA:
TTAŽIM SLEDEĆE ZNAKOVE
Grob. Kale Puška kovana.  lik čovečiji.
Glava
Sofra sa tri leba kovana
Kamen kao sanduk u njega krstovi kovani
Puška kovana na stenu
Turčin jaše na magare
samo sa slikanim znakovima
Odgovori
#2
Od Babicko vrelo odosmo na Dibrovicu da trazimo belu vodu tu ima grob i u grob bucka puna sa dukati.Suprotiv kamen  ima belega,ispod belegu 16 oke odatle trazi u planinu kaldrmu i razlito kamenje ono je kao konjski pokrivac ispod je ostava. Vratimo se odatle i trazi kale samotvorno. Kale je u planinu na visoko. Kada udjes pred vrata  iskovana puska lik covecji......Da sidjes do reku da trazis dofriste sa tri leba ispod sofru tri tovara....Predji preko reku u desnu stranu trazi kamen do vodu, , vidi dobro kamen je kao sanduk pogledaj dobro videces krsteve u njega ispod je ostava. Suprotiv ima poljanka i u livadicu grmada kamenje od 20 kola. U grmadu ostavismo kazan i pune bucke sa dukati tu je stena velika stena i uklesana puska..tu je i turcin jase  na magare i nisani kamen ispod ostava i odatle odosmo u nase kolibe. to jevisoko mesto i brisan mesto u ponoc nas razbise turci i mi sto ostasmo nas 13 odosmo u manastir Bogorodica tu se Bogu pomolismo  i odosmo u Dukatinsku planinu....
Odgovori
#3
Udukatsku planinunapravimo mnogo znaci i pod svaki  nadji gledaj dobro ,traayi pistolj on gadja upare trazi stlicu berbersku nadji potkovicu i do nje drugu pola  idi nadji lisicje rupe ima ploca sa dvadeset rupe pod nju.MRZIME DASE ZEZAM SAPOCETNICI ALI TE PAPPIRE IMAM VEC\ PEDESET GODINE.Crkovnicko zdrelo manast\ir pus sv jo\van,g\rkinja ni\kolin kamen gavranov kamen ,plocati pu\t  tutnji put\ selicevica ,rajkove stolice,dusnik pavlov kladanackomarica mecji kamen im rupa hajducki kladanac prisjan rastocena kola zmija .Y  Z ASTO COVEKA MUVATE KAD VAM NE TREBA OCETE DAVIDITE KAKO IZGLEDAJU PAPIRI pa ja znam jer sam ija odatle i nikad nista osim povrsinski po neki eki.taj laki teren jemnogo ljudi radiloa radice se dok je veka jer uvek nade i badavdjija.nese zestitte nego da vas poyzdravim.A daserazumemo mene ne zanima taj teren nego mogu da dam pisanije ko oce neka se javi.Sveje besplano ovo pisanje,papiri i saveti.
Odgovori
#4
hahaha Sto se nerviras M...... nisi im reko za Vodenicu u Koprivnicu i u Mrtvicu...
Odgovori
#5
pozdrav obojici.prvo da se obratim Trzu,ako si odozgo,mogu da ti posaljem moj broj mobilnog u PP,kontaktiraj me cisto da se upoznamo,razmenimo iskustva i price.za papire se evo javljam posto ih nudis,za savet i slicno.rado bih ih procitao i saslusao te.kako kazes-da tamo nisu nista nasli ,kopali povrsinski itd,evo stavljam samo 1 sliku gde su sigurno uzeli.a znam jos dosta mesta gde je odneto,tako da tvoja prica ne drzi vodu.
sto se tice Branka V,zabole me za vraziju vodenicu i sl.meni je nesto MNOGO krupnije zanimljivije...osim toga,koliko se secam,jedan clan te skoro i poklopio zato sto si to zasluzio,secas se?
A sto se tice Ajduka,prvo treba da zna teren,a ne da spaja nespojivo.
znakovi postoje,mnogi su polomljeni,lutaju ljudi danima i na kraju odu kuci.
I na kraju,prijateljski pozdrav svima,narocito vama od -amatera.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#6
(08-06-2018, 10:02 PM)BrankoV link Piše: Od Babicko vrelo odosmo na Dibrovicu da trazimo belu vodu

Мора бити - Od Babicko vrelo odosmo na Ibrovicu da trazimo belu vodu .....
Odgovori
#7
Treba da bude Dibrovica,  ima na neki opisi Ibrovica.......
Odgovori
#8
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\COKI NISI ME RAZUMEO











Co\k\\i ni\si\ me razu\meo jamislim da devedeset devet post\o\ da je odneto,jer ja ynam na deseti\ne o\stava p\razni\h.samo o\d gradasnicu do ostru cuku znam desetak ito iz jednog opisa.imnogo drugih,praznih.javi se na pp









Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)