Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kumarica
#1
Kumarica(kunovica):
traži se tri kamena žut.  beo. modar.
ruka kovanana stenu
turčin kovan
ispod kantar
kladenac
Odgovori
#2
ima iTurcin gadja srnu,ima i turski grob...
Odgovori
#3
Kumarica(kunovica) dal iste mislili na nisku kunovicu,ako jeste onda se tu nesto ne slaze.kunovica nikad nije menjala ime.moze biti da neki deo terena nosi takvo ime.
Odgovori
#4
SELO KOMARICA,,,
Odgovori
#5
Pozdrav drugari,,
Dali neko ima pisaniju ili neki podatak uvezi sela Komarica
Odgovori
#6
KRLE NAPISANO JE STA SE TRAZI NA POCETKU ZA KOMARICU,JA CU TI DODATI JOS RASTOCENA KOLA I DVE HAJDUCKE VODENICE...
Odgovori
#7
Pozdrav kolega Branko V,  za kantar sam siguran da ima, dali je taj sto se trazi provericemo, izvor ima,
te vodenice imaju li naziv ili su ono hajducke,, za sve ostalo navedeno raspitacu se imam prijatelja iz tog sela,
dobro bi mi dosla jos po koja informacija, toponim, zvano mesto tako da bih znao sta se trazi od znakova i na kom zv,, mestu,
prijatelj dobro poznaje taj  kraj tamo je rodjen i tamo zivi, pozz
Odgovori
#8
RASTOCENA KOLAu komaricu nisu nego su u prisjanbila na crveni kamen odozgo a ruda bije urudnik preko reku ali kolika je ruda u tom pravcu toliko i sad je tnapravljena zaduzbina zbog onoj.Trazite nesto u laka mesta otislo zabiti kraj je interesantan gdeje ktesko prici.poz.
Odgovori
#9
Jeste u Prisjan...znas li gde rimski most  M.....
Odgovori
#10
krle ili ne citate ili neceteda saslusate pa ja ne pitam branka za komaricu jer ja kad sam tamo radio on se rodio.ocene je da su ipre mene zavsene stvari.trazi  staru  pl.suvu pl,VRTOP SA TRI REKE KOZNNICE POLA KOD NAS APOLA KOD BUG.PA SMUKOVA RUPA ,PA KROMOVA MAGAZA ,PA TAJNO JEZERO. PA TRI SIPA SELO SIMFONIJA I DA NE BLEBECM KO CRKOVNICKI OVN BADAVA KAD OCETE OSTAVE PRED NOGE.Ajde uzdravlje otidosi pa se vidimo kod .pozdravreku besnicu u djkinci na kacamak u hajducku vodenicu

S
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)