Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za Kosaca
#1
Pozdrav svim clanovima sajta.Imam jedno pitanje za Kosaca
Nov sam u ovome zeleo bih malo istrazivati po srbiji,ovako na jednom mestu se nalazi Krst velicine preko metar ipo u visini a sirok skoro metar debljina krsta je odo 50x30 ,iz prica moih predaka kazese da je krst jako star i da se nezna iz kog je doba da je tu krst vec postojao a da je neznam u kom veku po postojanu krsta sagradjena crkva jer su seljani poput krsta mislili da je to sveto mesto i Sagradili su crkvu na oko 5 metara odeljenu od istog.Krst je jako star i sav je u rupicama od starosti malo mahovine po njemu ali se neki znacvi na njemu jako jasno vide krst je oronuo na krajevima mislim da je bilo i jedno slovo Mozda gresim mislim da je M koje fali,ali ostalo u produzetku je jasno vidi IC  XC  ta slova su obelezena na krajevima kraka krsta.Na sredini krsta je uklesan mali krst normalne velicine i jasno se vidi.A na dnu krsta tako reci blizu zemlje jasno se vidi znak ili je zzz u donjem delu ove odnake podvuceno debelom linijom koja je povezana sa ovim slovima a na kraju te linije je pahuljica ili malo slovo z cirlicno. Mada ovo zzz neznamtacno dali je z ili je broj 777 jer je dole vezano linijom koja moze liciti i na z .Unapred hvala Moliobih KOSACA da mi ovo rastumaci ...
Odgovori
#2
Poštovani kolega duplirali ste post, nije praksa ali nije ni strašno.
Kosač nije više sa nama, na žalost našu tako da ne može odgovoriti na vašu radoznalost.
Kažem vam to kako ne biste sad par dana čekali odgovor, koji bar od Kosača ne može stići.
Fotografišite krst i neko od kolega sa jednako bogatim iskustvom možda će vam moći rastumačiti značenje.
U svakom slučaju dobro nam došli i puno uspeha u ovom našem hobiju i nadalje.
Odgovori
#3
Hvala na obavestenju nisam znao nov sam u ovome i na ovom sajtu.Kazite mi kako vama mogu poslati sliku Krsta?
Odgovori
#4
Poslaću vam e-mail na PP
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)