Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kruška - Tursko zlato
#1
Ne mogu da se setim koja je vrsta kruške u pitanju, ali te Kruške su sadili Turci.
Oni su zakopavali blago u zemlju i na tim mestima sadili kruške.

U mom selu u okolini Valjeva jedan čovek je hteo da ukloni krušku je jer je bila prestara, iščupali su je iz korena a u zemlji našli keramički ćup pun nakita i zlatnika. Pronalazak je prijavio državi i oni su došli i pokupili to, mislim da se sada sudi sa njima jer je to pronađeno na njegovom posedu, a država je to uzela zbog umetnina i muzejske vrednosti.
Odgovori
#2
Setio sam se, krušku u narodu zovu Takuša/Takiša ili Ljuta Arnautka.

Naši pretci je nisu sadili, samo Turci.
Slučaj sa nadjenim zlatom je ovaj jedan koji sam video sopstvenim očima, ali sam čuo još priča o zlatu ispod Takuše i pre tog događaja.
Odgovori
#3
jer to ona sitna divlja kruska,kod nas se zove oskorusa
Odgovori
#4
Evo na našem forumu pisalo se o toj sorti:

http://www.skrivenoblago.com/index.php/t...l#msg37706
Odgovori
#5
za to da su voleli zlato da kopaju ispod krusaka se znalo poodavno tako da to nije nista novo i nista neobicno.
Odgovori
#6
da li te kruske dostizu veliki obim stabla,da li su debele ili su tanke?
Odgovori
#7
ako je kruska ispred velika turska kuca kuca na 15 koraka ispred prag od kuce, na zapadu je furna , dal to znaci da ta kruska je sadjena namerno od turce mslim kao orientir ? i na koja dubina moze da bude zakopano blago ispod te kruske ? 
Odgovori
#8
Nikad to nisu neke velike dubine. Ko može sad da nagađa da li stopa il' su dve. Pa pretrči druže to sa mašinom. Srećno  Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)