Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GARRETT GTI 2500
#11
Citat:Hteo sam da pitam za karakteristike ovog detektora da bi znao dali da zadrzim ovaj sto imam ili da ija kupim neki kao sto je ovaj. Za saradnju sam sa iskrenim kolegama uvek . Zahvaljujem se na komentarima.

znam nekoliko tragaca koji su imali garret gti 2500 sa sve tom "tarabom" od sonde i u principu niko od njih nije zadrzao taj aparat,
tako da je moje misljenje da ako imas priliku da uzmes neki drugi aparat mozda je bolje da to uradis...
Odgovori
#12
Zahvaljujem se na savetima.Aparat nemam dugo i jos se ucim da ga nastelujem[ manual Ground Balance i Treshold] Zakopao sam u dvoristu na dubini od 85 santimetra bakarni lim 28 x 15 cm debljine o,5 mm i na osetljivost 12 sa dobro nastelovanim Ground Balance i Treshold bez diskriminacije ga detektujem sa malom sondom od 25 santimetra. to isto je i sa vecom od 32 cm ali mi se cini da ona nekako sporije radi i sitnie predmete i na maloj dubini zna da nevidi svaki put ja se nerazumem bas oko toga ali kao da je fabricki nisu dobro napravili. TOS dodatak to vidi lako i moracu ovih dana da isti lim zakopam na dva metra dubine i da vidim dalice ga TOS detektovati. Jedino sa njim moram paziti sta mi je na nogama da u sebi nema metala jer onda broji korake to jest menja zvuk pri svakom koraku te se moram kretati polako i pazljivo. Manje predmete kao sto su novcici i slicno nevidi.
Odgovori
#13
Veca sonda - sporiji odziv,a to sto sa njom ne vidi sitnije predmete , novcice je sasvim normalno.To su neki moji zaključci na osnovu dosadasnjih proucenih detektora,mada ponavljam da do sada nikada nisam video Gti 2500 na delu,tj. na terenu.
Poz.............fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#14
.............mada 32cm nije preterano velika sonda,trebalo bi da registruje novcice.

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#15
Jos nisam sasvim savladao uredjaj kako treba i moguce da negde i sam gresim. mala sonda od 25cm radi odlicno veca od 32 cm nevidi svaki put novcic ili drugi sitniji predmet svaki put kada predjem preko njega. Predjem jednom nevidi ga predjem jos jednom ili dvaput vidi ga. A konbinacija dve velike cetvrtaste sonde ili TOS ignorise manje predmete i detektuje samo predmete vece od konzerve.
Odgovori
#16
Velike sonde (cetvrtaste) sluze za vece predmete na vecim dubinama.Nemoj da te cudi sto male predmete ne mozes detektovati sa njima,sasvim normalno.Sto se tice sonde od 32 cm precnika,nesto u stelovanju nisi odradio kako treba.Nisi naveo precnik tih malih novcica,ako su tipa akce 10 mm ili manji kao solidi 7-8 mm,sasvim normalno za precnik sonde,jos ako radis sa velikom diskriminacijom ili u programu gde je diskriminacija velika tako ce se ponasati.Za bas sitnije novcice preferira mala sonda max precnika 22-24 cm.
Odgovori
#17
Tesko savladavam stelovanje . Mada mi se cini da veca sonda od 32cm ide dublje oko 5 cm u odnosu na manju od 25cm.Kazi mi kakva su tvoja iskustva sa TOS SONDOM na kojoj dubini moze detektovati recimo bakarni lim 25x25cm ili ako bi hteo da mi kazes kakva su tvoja iskustva sa ovim aparatom. Hvala za savete i komentare.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)