Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moguca lokacija
#21
Do koje dubine u zemlji bi garrett mogao da detektuje novic?
Odgovori
#22
garet  kakve  pare  takva  muzika sto skuplji to  bolji  zavisi  koji garet ima vise tipova
Odgovori
#23
Sta mislis o ovom?
http://www.metaldetektori.rs/artikal/min...-dve-sonde
Da li bi mogao da mi objasnis ili posaljes neki link da znam da razlikujem detektore. Sta utice na njegovu snagu, preciznost, dubinu...
Odgovori
#24
25 do 30  cm mislim da je" granicna dubina " (za garrett 250 ace). e sad ima vise faktora koji uticu na to:velicina/tezina novcica;vlaznost zemljista (provodljivost);"polozaj novcica" u zemlji (da li "stoji" horizontalno  ili vertikalno)...          za:SKITULJKO    P.S.JBG,VIDI SE "DA SAM BEZO (MARKIRO),SA CASOVA INFORMATIKE-NIKAKO DA SE SNADJEM SA OVIM UMETANJEM CITATA,"PA MORAM OVAKO" . :'(     
Odgovori
#25
hvala na savetu i detaljnom poredjenju cane. kakvi su fisheri?
Odgovori
#26
nemam nikakvo iskustvo sa njima (radio sam 2-3 puta,jos 2000-te sa pozajmljenim Fiserom i to je sve).
teoretski: F4 i G250ace "su tu",F2malo slabiji,al moze DDsonda od F4-i onda je to=to...
Jbg. ti stariji fiseri su tad za nas bili masine (ceo izbor se svodio na fiser,metadec i garet),donosili ih u delovima iz austrije i sklapali;"koja garancija/koja legalna kupovina-al se radilo da sve pusi"... Wink
Odgovori
#27
Cane kada bi ti kupovao sada neki detektor do 500-600e koji bi uzeo? Da moze na dubini do metar-metaripo da otkrije nesto velicine podkovice ili slicno. Da li se moze kupiti takav za te pare?
Odgovori
#28
ako trazis rimske tragove ne nadaj se da ce da ih nadjes sem ako nisu otkopani....material koji je od kuca,kastela itd rimskih garant su upotrebile sledece generacije za izgradnju necega....tu gde mislis da je put iso rimski to ti je dobra polazna tacka. Od tog puta kreni jer su oni pored puta znali da ostave nesto u zurbi ili pri opasnosti.Ovako isto ako znas tacno gde je ta lokacija i da nije pod zastitom drzave pogledaj okolna brda tu bi mogo nesto da naletis ali inace rimsko blago je duboko zakopano i sreca ako naletis na tako nesto....plitko je jedino to sto je ostavljeno kao sto sam naveo u beg ili  pri nekoj opasnosti tako da znas Smile . Za turske ostave ili bilo sta nebi da kazem nista jer nisam fahman za tako nesto Wink pozdrav i srecno Wink
Odgovori
#29
(12-02-2014, 01:51 PM)Skituljko link Piše:Cane kada bi ti kupovao sada neki detektor do 500-600e koji bi uzeo? Da moze na dubini do metar-metaripo da otkrije nesto velicine podkovice ili slicno. Da li se moze kupiti takav za te pare?
Zao mi je ali nisam radio sa dubincima niti sa nekim jacim "masinama",pa nisamkompetentan da ti odgovorim na ovo (mada moje misljenje je da takav detektor ne postoji,al nemogu da tvrdim).
FIXXX,RELCO,ORBIT ili neko slican bi mogao da ti to objasni.Ako slucajno ne dobijes odgovor ovde,pokusaj na forumu ZAKOPANO BLAGO-clan BANE BEOGRAD,covek radi sa fabrickim modelima detektora-prodaje detektore i testira ih,a oce da da informacije.poz
P.S.samo se ne zaleci,"nisu to bas male pare"-linkovi i reklame/dalje od toga.Znaci clanovi i procitaj diskusije na tu temu...
Odgovori
#30
Pardon,izvinjavam se kolega skituljko,sad sam doso s posla i na brzinu procito poruku,pa nisam dobro video ono "od metar do metar i pol",skonto sam "metar i pol";pa da se ispravim:do oko metar moze,preko toga vec tesko-sve ostalo stoji kako sam napiso,dobro se raspitaj/informisi pa  onda odluci... Smile poz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)