Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dali ima nekoj slusnato za prelaz bela palanka mestoto koznica
#1
ako znae nekopj nesto neka kaze da idemo da rabotimo pozz..... Big Grin
Odgovori
#2
Sveti Nikolski prelaz-s.Bela Palanka

U taj prohod da se trazi mesnosta “Koznica”,u nju se nalazi manastir  Sv.Nikola.Suprot manastira je”Baka Marta”sa njenog skamenutog stada.Ona je na sredinu stada a koze I ovce su zad nju,na stargata su dva stola I dve vedra a levo jedna bucka.Na zapad od ovcarke su psi.Ispred bake na istok tece jedna voda koja ide u padini pri mosta.Videces nekoliko starovremskih bukva I pri njih bukve”и” I “ н”.
Odgovori
#3
Koliko se secam postj prevoj sv.Nikola (a mesto Koznicaje malo ,vise, dalje) mislim da je negde tamo iznad sela Janja ili bese R.Bucje tu negde.....bio sam ooodavno ima tamo mnooogo ubavih znakova ali su mestani jos odavno sve znakove prekrili zemljom i kamenje okrenuli...ali bilo je to odavno ako ti nesto treba pomocicu ti a baba Marta i njeno trlo je odatle na dva do tri sata hoda...
Pozdrav
Odgovori
#4
Ima na RAVNO BUCIJE
Odgovori
#5
................od pećinu kada podješ na mesto KOZNICA ima izvor kraj izvor prolazi put na devet koraka na istok od izvor ima poljana i u nju kamen i znak zmija sa krst.....i tape koje zove........ima paraklišzove se....itu prolazi put na istok ispod manastiri kuršum od manastira ima srušen manastir ima zidine...........
Odgovori
#6
IMA SELO KOZICA I LIVADA KOJA MI ZOVEMO (MARVINA LIVADA),
NA TAJ LOKALITET TRAGACI TRAZE GROBNICU NA SEDMIOT GENERAL NA ALEKSANDAR MAKEDONSKI.
POZDRAV.
Odgovori
#7
Legenda o Hladnoj vodi
Na kapiji Homolja živela je starica Marta sa svojim jarićima.Homolje je poznato po jakoj zimi i velikom snegu.Jarice je privlačila
kamenita strana Gornjaka gde su mogli da brste grančice šiblja.Baba Marta je krenula za njima sve dublje u sneg.
Dodje do mesta Čvarnica gde je uhvatio mraz i sneg i ne mogase dalje.Baba tu izdahnu.Tu je izbio jak izvor hladne vode
pa se i danas tako zove.Jarići su nastavili u klisuru pa su i oni uginuli od mraza, danas se to mesto zove 9 roga.
Kada u mesecu martu padaju okrugla zrnca snega kaze se padaju Babini jarići.


Kad nađem onu drugu legendu postaviću je,jer sve to što su Dark Man,Kosac i Branko V napomenuli sve postoji ili je postojalo na ovom mestu.
Navodno su pare odnešene,nekadašnja pruga i sadašnji  put su uništili znakove.

KUZNICA mesto gde se kovao novac
Odgovori
#8
Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska / Odg: dali ima nekoj slusnato za prelaz bela palanka mestoto koznica
« Poslednja poruka od strane Jonce poslato 04.01.2016 u 22:22 »
IMA SELO KOZICA I LIVADA KOJA MI ZOVEMO (MARVINA LIVADA),
NA TAJ LOKALITET TRAGACI TRAZE GROBNICU NA SEDMIOT GENERAL NA ALEKSANDAR MAKEDONSKI.
POZDRAV.


Gospodine  kako znas da je sedmiot  general daj neki dokas da te verujemo veliki poz
Odgovori
#9
Pozdrav Kosac, da li si naišao na znak vuka?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)