Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZNAKOVI
#1
nekoja informacija za znak .pod karpa pisuva VLCAN STOJAN I DRAGUTIN
Odgovori
#2
zakosena karpa pod koja mozes da se skries od dozd koga visnes pod nea odma nad glavata pisuva VLCAN STOJAN I DRAGUTIN.ne sum bil tamu toa mi go kaza eden ovcar koj se skril pod taa karpa i go primetil toa.
Odgovori
#3
Tamo u blizini treba da protice reka,a nasuprot te karpe sa imenima treba da bude kamen kao mecka na kojoj su stemovani znaci...
Odgovori
#4
druze ta je natpi nogu star i ako je tacan treba da je o periodu 1220 godina i to su bile dva braca koji su subirale danok za cara urosa u ovim predelima......................
Odgovori
#5
od deka si ti brat males
Odgovori
#6
ce go baram ovie denovi covekot da odime da vidam sto ima potocno .
Odgovori
#7
brat jas mozam da ti pomogna ova mesto go barame so godini se raboti za fadilov kladenec koga ke odis tamu vo blizina na kamenot so iminjata okolu 11 metra ima kamen kako stok seno odozgora ima iklesano panica ako gopotvrdis i slikas te uveruvam deka ke zavrsime rabota i beliot kamen go slikaj se raboti za golema pestera zatvorena ako ja pronajdete nemoj da vlezete vnatre nikoj nema da se vrati povtorno javi mi ako najdes uste nesto pozzz
Odgovori
#8
Zdravo Males

Kod imena VLACAN I DRAGUTIN u blizinu treba da bude mecka, zec, kamen ko pola stog seno, tu treba da se spajaju tri dola .
Ako to sve ima , mozemo da se dogovorimo.
Odgovori
#9
gold on kaze da su tri imena VOLCAN STOJAN I DRAGUTIN ja cisto sumjam da je ocevidac procitao imena kod mene
u spise pise da se samo prve bukve citaju a ostale ne kao na primer
V.....
S....
D.......
TAKO NEKAKO POZZZ
Odgovori
#10
males od kaj si be jas sam od delcevo
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)