Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GARVANOV KAMEN- GOSTUSA
#21
evo gde je bila vodenica i bukalancem vezana za stenu...


Priloženih Datoteka
.jpg   IMG_0738.jpg (Veličina: 3.73 KB / Preuzimanja: 296)
Odgovori
#22
a ovoje zatvorena pecina...


Priloženih Datoteka
.jpg   IMG_0736.jpg (Veličina: 3.17 KB / Preuzimanja: 271)
Odgovori
#23
zna li neko tacnu lokaciju?
Odgovori
#24
budo ajd prvo razjasni bolje sta znaci bukalancem vezana za stenu dali si hteo da kazes da je bukva bila vezana lancem za stenu posto meni tako pise u prepisu i odma da kazem posto je ovo veliki i opsiran plan treba ga pazljivo desivrovati i utvrditi dali se radi o tom mestu mada meni ukazuje da je to mesto evo dalje sta pise a prvo da pitam gde je bila ta vodenica dali se to mesto zove jos i vidriste kaze dalje sprotivu vodenice je kale Grdiste latinsko ovo pitam da bi odvojio o kojoj se tacno vodenici radi pa onda o opisu te vodenice detaljno
Odgovori
#25
[quote author=mincic link=topic=3134.msg25984#msg25984 date=1385065060]
Ja sam pogresio drugari i izvinjavam se . Bar sto se tice velikog rimskog muzeja . NIje vezan za gravan kamen . Odavno sam citao ovo i pomesao sam , jbg  ;D . Pogledacu opet pa da nadjem ovo da vam postavim . a ako hocete nesto i o velikom muzeju ima masta da vam radi do bola  :o
[


miniću ja sam to postavio pre dva meseca o rimskom muzeju i da se treba naći tri demonske glave u ..................................dosta je i to sada..../quote]
Odgovori
#26
e obako nije to drvo bukve vec buka gde prolazi voda za u vodenicni tocak i onaje bila prikovana lancem za stenu, vidriste je vislje oko 500m. vazdusne linije i gore ima temelji i ostatci nekog manastira...
Odgovori
#27
auromajdan pomešao si planove to je plan za vodenicu u mrtvicu u taj opis je ta vodenica u "VIDRIŠTE"
Odgovori
#28
budo brate,ja imam to mesto gde je temelj crkve...kazi mi da nije Sveti Djordje? ali ona je relativno blizu reke...
Odgovori
#29
nije imperator u blizini nema reka mesto je otprilike 1900m nm. a taj manastir mislim da znam gde je al zbog pojedinih kolega nemogu javno napisacu ti na pp
Odgovori
#30
ma ne kazem da nije noguce da se pobrkaju planovi zato se ja trudim i kazem da se dobro analizira posto ja imam puno toga da ja sve to ne objasnim al da napomenem da kada je u pitanju rec za vodenice na vese mesta se naglasava da se radi o vodeni koja je zakacena za stanu tri strane pravljene cetvrta prirodna stena odozgo je opustena nad vodenicu poznaje se od kad je sveta i veka itd itd ovakvih opisa za vodenice ima puno jedna je od njih i gargova vodenica a drugi naziv za gargo0vu vodenicu ko nije znao je Jelenkova vodenica i pribalica tako da Branko neznam dali imas ti nesto od prepisa ili pribavljas informacije na forumima na kraju i to nije tako bitno oko imas nesto treba da ti je jasno da nije bas jednostavno
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)