Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zuta bara
#11
Za Aleksandra86...................Kraj Srpsko -tusdkog rata 1876/7 godine, Vilotije Nikolić u kraljevskoj dvorskoj zandarmeriji. Pri kraju rata Turci bezglavo beze iz Srbije i on sreće Turčina kod Tutina i ovaj mu se poveri: Uzesmo mnogo blaga po Srbiji i to metnusmo na volovska kola, kako metak beše brzi od volova,to mi izvrnusmo kola kod Karanovca u neku baru pa bez kud koji.Violotije ga još malo propita za još neke detalje da to mesto je do njegovu kuću i da se zove "zuta bara".Golema,duboka i do 2,5 metrakada se vratio kući sa slatkom tajnom,stize pismo od zivojina nikolića njegovog druga koji je bio vojnik negde u Srbiji da je sreo nekog turčina i da mu je ispričao istu priču.........Onda su počeli da vade mulj i ništa,što iskopaju priroda preko noći zatrpa.Onda su počeli daisušuju močvaru i da kopaju odvodne kanale,i kada su počeli da odustaju Zivota Nikolić je lopatom izbacio zlatni orden "Stevana Prvovenčanog" i jedan komšija Milovan Radovanović izvadio zlatniputir sa poklopcem.....Dugo su pokušavali i ništa nisu našli samo to od puna volovska kola.......Priča je istinita ali je sklonjena u prošlost.Danas Zuta bara da sepostoji, prekrivena je tresetom...................LOKACIJASIRČA je podnoKotlenika,kod danjašnjeg KRALJEVA...................SREĆNO mozda neko da ima sreće..........ovo je iz kraljeve arhive........
Odgovori
#12
drugari zuta bara na kumanovsi  skopski region dobro go znam
Odgovori
#13
imam to 9 pobita kamena u krst kod retke bukve...........
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)