Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kosac na kamenu
#1
Pozdrav svima, bavim se planinarenjem, i nedavno sam se zainteresovao temama koje ovaj forum obradjuje.
Cesto u svojim setnjama nailazim na razne znakove i slike uklesane na steni i sl. Ovo je i jedan od razloga sto sam se uclanio na ovaj forum. Nailazio sam na KRSTOVE, KRUGOVE, .... medjutim bio sam ubedjen da su to kreacije planinara ili pastira...
Jedna od interesantnih slika je slika coveka koji kosi i kao da gleda u stranu...Slika je uklesana u kamenu u okolini Pirota i zaista me zanima da li je to mozda neki od znakova o kojima se pise po ovom forumu. Tek od nedavno sam nabavio kompjuter , tako da sam i nov u ovoj tehnologiji,...nadam se da cu ubrzo nauciti i da postavljam slike i crteze....
Jos jednom pozdrav svima i hvala unapred na Vasim komentarima...
Odgovori
#2
Svaki znak uklesan u stenu ili gde vec, slikaj ih i postavi na forumu gde su "znakovi" pa da pogledamo i procenimo jedino tako mozes dobiti autentican odgovor recima teze samo dela. Pozz
Odgovori
#3
upravu si prijatelju prvom prilikom cu slikati itada ce sve biti mnogo jasnije. taj kraj jeinteresantan jer su hajduci po prici mestana sacekivali karavane ljude ubijali a plen odnosili izakopavali po okolnim brdima ijarugama.najverovatnije da je jedan od putokaza domesta gde su zakopali plen i kosac. na steni je uklesan covek kako kosi kosa je sanjegove desne strane iverno prikazuje coveka kako kosi ine gleda pravo vec ustranu. bilo je idrugih znakova medjutim dosta njih je unisteno .neki da nenadje neko drugi a drugi dinamitom i busilicama unadi da ce ispod naci koju paru,ili ulaz upecinu. u tome ucestvuju mnogi od ovcara pa do pojedinih monaha .retki su oni koji ce to ostaviti kao sto su zatekli . srecom ima jos ljudi koji pamte mesta gde su se nalazili .podrav prijatelji .
Odgovori
#4
Pozdrav …registrovao sam se cim sam procitao neke od ovih pricha….naime vec sam video na terenu neke znake o kojima se ovde pricha….
Zeleo bih da pitam samo jednu stvar pre no sto nastavimo razgovor o ovoj temi…
Da li se negde u blizini tog lika isklesanog kosca nalazi I kamen sa isklesanim likom zene sa pletenicama….????
Odgovori
#5
U jedan zivopisan kraj u pirotskoj opstini put je doveo coveka koji je imao imapu zakopanog blaga za taj kraj … Poverenje mestana je stekao tako sto je predlozio da o svom trosku podigne vodenicu koju mestani nisu imali … Oni su to prihvatili sa odusevljenjem , ne sluteci sta se iza toga krije .. Prvo je doterao vodenicne kamenove a nakon toga poceo sa kopanjem ,, temelja ,, ..Cim je nasao trazeno , pobegao je glavom bez obzira nezavrsivsi zapocetu vodenicu nikada … Ostalo je kamenje I na steni uklesan lik devojke sa pletenicama …. Gledala je u rupu I vodenicno kamenje necuvsi nikad njegovo okretanje , miris brasna , zamor ljudi I s toke oko vodenice .. Injen lik je nestao zauvek pretvorivsi se u oblak kamenja i prasine , a sa njim I svedok dogadjaja…. “ Nadjeno je nesto malo zlatnika upleteno u njene zlatne pletenice koje su joj padale preko grudi .. Dali kosac ima veze sa devojkom ne znam , ali znam sigurno da sam ja zapoceo vodenicu ja bi je izavrsio I radila bi I dan danas ,a lik devojke bi idalje svojom lepotom oduzimao dah slucajnim prolaznicima ….
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)