Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kosac na kamenu
U jedan zivopisan kraj u pirotskoj opstini put je doveo coveka koji je imao imapu zakopanog blaga za taj kraj … Poverenje mestana je stekao tako sto je predlozio da o svom trosku podigne vodenicu koju mestani nisu imali … Oni su to prihvatili sa odusevljenjem , ne sluteci sta se iza toga krije .. Prvo je doterao vodenicne kamenove a nakon toga poceo sa kopanjem ,, temelja ,, ..Cim je nasao trazeno , pobegao je glavom bez obzira nezavrsivsi zapocetu vodenicu nikada … Ostalo je kamenje I na steni uklesan lik devojke sa pletenicama …. Gledala je u rupu I vodenicno kamenje necuvsi nikad njegovo okretanje , miris brasna , zamor ljudi I s toke oko vodenice .. Injen lik je nestao zauvek pretvorivsi se u oblak kamenja i prasine , a sa njim I svedok dogadjaja…. “ Nadjeno je nesto malo zlatnika upleteno u njene zlatne pletenice koje su joj padale preko grudi .. Dali kosac ima veze sa devojkom ne znam , ali znam sigurno da sam ja zapoceo vodenicu ja bi je izavrsio I radila bi I dan danas ,a lik devojke bi idalje svojom lepotom oduzimao dah slucajnim prolaznicima ….
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »

Poruke U Ovoj Temi
kosac na kamenu - od mpeca - 18-06-2011, 09:41 PM
Re: kosac na kamenu - od zeus - 19-06-2011, 12:20 AM
Re: kosac na kamenu - od APIS - 24-06-2011, 02:34 PM
Re: kosac na kamenu - od mpeca - 25-06-2011, 12:15 PM
Re: kosac na kamenu - od mpeca - 19-06-2011, 11:32 AM

Skoči na Forum:

Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)