Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tema za sve a prvenstveno za HIMOVICA ... "BULINO JEZERO !!!
#1
Pre svega pozdrav za sve "novopecene" majstore hobija zvanog arheologija koji se eto svremena na vreme oglase i samoproglase za vrsne poznavaoce nekih terminologija a i nekih terena pa svima njima da postavim jos jednu malu zagonetku (vrlo resivu) a G. Himovicu pitanje da pojasni sta zna o "BULINOM JEZERU" uz molbu da zaista bude iskren !!!
Naravna stvar...pitanje se odnosi i na sve druge kojima je ovaj pojam poznat (a ne samo da su culi o tome).
#2
ZDRAVO.MESTO LICNO ZNAM A ZNAM I DA POSTOJI NEKA LEGENDA.AKO IMAS NESTO NIJE PROBLEM...POZDRAV
#3
Naravno da imam podatke za to mesto ali sam zeleo da se oglasi G. Himovic ako zeli naravno i ako ima neke podatke vezane za Bulino jezero. Poucen iskustvom tokom godina pre nekih dodatnih objasnjenja molio bih te da ako si u mogucnosti i ako ti nije previse daleko da obidjes taj teren i da napravis seriju fotografija (obrati posebnu paznju na dolazeci i odlazeci potok) na stenjak pre jezera i na jos puno interesantnih stvari u okolini. Ako ozednis od hodanja uslikaj gde si pio vode a da to nije flasa  ;D . Ako kao sto kazes dobro poznajes lokaciju onda ti je jasno sta sam napisao. I pozuri pre loseg vremena. Puno srece. Wink
#4
rimljanin  ako znas mesto  daj neki znak klesane da vidimo  poz
#5
obracam se groti a i himovicu.mesto znam 100%ja sam ozbiljan covek,glupo bi bilo da se ovde lazemo,jer bi lagali sami sebe.groto prolazio sam x puta pored ali niko mi nije trazio nista da bi obracao paznju na detalje.mogu da pogledam ali tek oko nove godine jer sam trenutno van zemlje.za himovica nisam kao sto rekoh trazio nista okolo da bi naisao na neki znak,ali ako postoje naci cu ih sigurno,dovoljno je da me malo uputis gde bi trebao da ih trazim.pozzdrav,cujemo se
#6
Mesto se nalazi u okolini Vranja
#7
Delovi objasnjenja su u ovoj temi...      http://www.skrivenoblago.com/index.php/t...l#msg23514
#8
Ja sam lepo objasnio da se radi o Bulinom jezeru a ne o vrelu. Toponim je veoma poznat na jugu Srbije a ima vec i potvrda nekih clanova od kojih ocekujem i konkretne fotografije a sa moje strane zatim slede dalja upustva.
#9
bulino jezero je kod planine oblik ravna reka ima i manastir blizu i izvor blizu vranja
#10
TEMA JE ISCPLJENA I ISTA SE ZATVARA.
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)