Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nekoj mozda znae sto e ova?
#11
(22-09-2013, 06:34 PM)kaligula link Piše: [quote author=vodolija link=topic=2719.msg22718#msg22718 date=1379842843]
Kaligula.ti mozi gledas so 3D nekoja rezolucija
Ako gledas ti tuka nekoj klesan znak....pa kazi mu na covekot sto gledas nemoj da go macis so godini da ja otkriva zagatkata..
Pomozi mu ako ne ti e problem toa..pozdrav

ako izleze nesto seti se na mene daa kazes fala

[/quote]

Za da mi kaze koj znak e ne bi rekol fala, da mi kaze nekoj kade da izvadam bi rekol i ne bi go zaboravil,

inaku ova e rimski saat vo kutija pokazuva 11:35 ili 25 do 12, satot e so navivanje i mehanizam, ima krstovi, i polumesec,i drugi znaci no gi zaboraviv, ova e slozen problem, toj sto mi go kaza imase znaenje do celta, drug ne sum sretnal da nesto znae za ova, no covekot pocina, i rece deka tuka e opasna rabota i rece: "ne znaes kakvi raboti se tuka" tamu e se prokleto, po moe mislenje treba raskvnik i kameni porti koi gi ima treba da se otvorat, zemjata treba da se otvori so molitva.
Odgovori
#12
Prostorija so vlez preku jama.I uste nesto Smile
Odgovori
#13
(01-10-2013, 04:05 PM)zoran.znk.69 link Piše: Prostorija so vlez preku jama.I uste nesto Smile

So kamion e vleguvalo vnatre, e tolku golemo bilo.
Odgovori
#14
Da ne e lepenka slucajno
Kolkav e toj kamen?
Odgovori
#15
da, i mene interesuje koliki je kamen...od toga zavisi da li je to priroda ili je klesano. Mislim...od toga ja mogu moje misljenje da dam a koje ne znaci da je ispravno.  Wink
Odgovori
#16
da kelsano e, ne e napraveno od prirodata, tesko e da go najdes, prirodno e skrieno, ili toj sto go pravel znael kako da go skrie.

ne veruvavam da e lepenka

najvazno e da nikoj nema dokument za ova do sega.
Odgovori
#17
Здравейте на всички,колега дълго гледах камака.....аз не видях нещо хайдушко,казваш че е римско.... може би,ако тука има пещера с картофи..... няма начин хайдутите да не са го намерили и да оставят свои нишани,не се отчайвай.....дай снимка пейзажна да я видем по от далеко и района,и виж наоколо има ли други  нишани правени от човешка ръка поздрави.
Odgovori
#18
(10-10-2013, 09:03 PM)Ali Baba link Piše: Здравейте на всички,колега дълго гледах камака.....аз не видях нещо хайдушко,казваш че е римско.... може би,ако тука има пещера с картофи..... няма начин хайдутите да не са го намерили и да оставят свои нишани,не се отчайвай.....дай снимка пейзажна да я видем по от далеко и района,и виж наоколо има ли други  нишани правени от човешка ръка поздрави.

няма шанс да видите региона на снимка, знаци и прицели има колкото си искаш, около. кой знае- знае, това е достатъчно, за да види. : P
Odgovori
#19
(22-09-2013, 06:34 PM)kaligula link Piše: [quote author=vodolija link=topic=2719.msg22718#msg22718 date=1379842843]
Kaligula.ti mozi gledas so 3D nekoja rezolucija
Ako gledas ti tuka nekoj klesan znak....pa kazi mu na covekot sto gledas nemoj da go macis so godini da ja otkriva zagatkata..
Pomozi mu ako ne ti e problem toa..pozdrav

ja gledam krst so krugovi na kraevite, isto gledam i glava od zivotno, kolku sto ja gledav malku slikava toa mozev da go vidam, sigurno ima i drugi znakovi

ako izleze nesto seti se na mene daa kazes fala

koj moze neka vidi
[/quote]

Ko je sad u pravo????
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)