Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Templarski krst
#1
Na jednoj poljani usamljen stoji veliki kameni templarski krst taj krst je stariji i od sela po predanju tu je bio pre nego je selo nastanjeno.Ja sam ga licno video visok je oko1,7 m isto toliko i sirok,metalnom sipkom sam probadao zemlju oko njega i zakljucio da da je ispod njega podloga od kamenih ploca dimenzija4,5*8m.Moze li neko da mi objasni sta to moze da bude
Odgovori
#2
Jedna fotografija bi pojasnila mnogo toga.
Odgovori
#3
Trenutno nisam u mogucnosti da uradim fotku nisam u zemlji cim budem bio u prilici saljem.To je jedna poljana pod samim brdom kosa i na srednjem delu te poljane nalazi se taj krst koji je veoma zarastao u siblje i bagrem.Ja sam cuo iz price rodjaka pa sam isao da ga vidim i veoma me je impresionirao.Mestani sumnjaju da je neka drevna grobnica i zato ga niko nije ni dirao a ne postoji nista u konkretno u spisima tog kraja ja sam kao sto sam rekao sipkom malo istrazivao i odredio dimenzije ploce sa strane nemoze da se potkopa ima kamene zidove.Krst je bas original kao templarski mada mozda je i keltski ko zna
Odgovori
#4
Pozdrav dachmen,
Kao i sto Vam je rekao admin slika bi pojasnila mnogo toga.. Po ovom opisu moze samo da se nagadja.. Mada moje misljenje je da je krst keltski i da je tu nekad bilo keltsko groblje.. Ako ste u mogucnosti prekopajte oko krsta, ocistite dok ne dodjete do kamenih ploca, slikajte i postavite sliku pa cemo da vidimo.. 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)