Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOLITVE U BOLESTI
#1
MOLITVA ZA OZDRAVLJENJE

O.OCE SVETI,LEKARU DUSE I TELA.TI SI SE UNIZIO,PA SI SE PONOVO UZDIGAO.PODIGAO SI ONE KOJI SU ODBACENI.LJUDIMA SI OLAKSAO TELESNE NEVOLJE.SMILUJ SE I POSETI SVOGA SLUGU (IME).ISPRUZI SVOJU RUKU,KOJA JE PUNA OZDRAVLJENJA I IZLECENJA.O,GOSPODE,IZLECI I MENE(NJEGA,NJU).POSALJI SA NEBA SILU SVOJU I DOTAKNI MOJE (NJEGOVO,NJENO)TELO,RASHLADI VRUCINU,ZAUSTAVI BOL I PROGNAJ SVAKI TRAG BOLESTI.TI,GOSPODE,BUDI LEKAR SLUGE SVOGA(IME).PODIGNI ME (GA,JE)IZ POSTELJE STRADANJA I ISCRPLJUJUCE BOLESTI.IAKO SAM POD TERETOM GREHOVA,RAZRESI IH,OPROSTI,I ISCELI ME KAO VELIKI COVEKOLJUBAC.GOSPODE,SMILUJ SE NA SLUGU SVOGA,PREKO HRISTA ISUSA GOSPODA NASEG SA KOJIM SI BLAGOSLOVEN,ZAJEDNO SA SVOJIM SVESVETIM,DOBRIM I ZIVOTVORNIM DUHOM,SADA,SVAGDA I U VEKOVE VEKOVA.AMIN.
Odgovori
#2
MOLITVA ZAHVALNOSTI POSLE IZLECENJA

SVEMOGUCI BOZE, TI OBARAS I TI PONOVO PODIZES. TI RANJAVAS I TI LECIS. ZAHVALJUJEM TI STO NISI MENE,SLUGU SVOGA, PREDAO SMRTI NEGO SI POKAZAO SVOJE MILOSRDJE,I SACUVAO ME I POMOGAO MI U MOJOJ NEVOLJI. MOLIM TE, GOSPODE, MILOSTIVO POGLEDAJ NA MENE I KAO STO SI MI DAO OLAKSANJE I OZDRAVLJENJE, DARUJ DA BOLEST MOGA TELA POSLUZI OCISCENU MOJE DUSE. DAJ DA ZAPOCETA DELA U MENI BUDU ZAVRSENA NA TVOJU RADOST, BLAGODACU TVOGA JEDINORODNOG SINA, SA KOJIM SI BLAGOSLOVEN, I TVOGA PRESVETOG DUHA, SADA I SVAGDA I U VEKOVE VEKOVA. AMIN. 
Odgovori
#3
Navedene molitve su iz knjige *Pravoslavni molitvenik u bolesti*,izdanje, sa blagoslovom,Kragujevac 1991.g.Ima ih i za umno obolelog, kada se zdravstveno stanje pogorsava,posle teske saobracajne nesrece,za vreme dugotrajne bolesti,pred operaciju,za bolesno dete,za smrtno obolelog,itd.Evo i nekoliko citata razmislanja o bolesti:*U svetu postoji bolest zbog greha.Bolesti uopste ne bi bilo ni mentalne ni fizicke,ako ljudi ne bi gresili.Prema Hristu,bolest je rezultat robovanja djavolu.*
*Slavljenje Boga u nevolji i  bolesti je najveca zrtva koju covek moze da ucini u svom zivotu na zemlji.*
*Najradije cu se hvaliti svojim slabostima da se useli u mene sila Hristova...jer kad sam slab,onda sam silan*
*Bolest i smrt Bog upotrebljava za svoje providencijalne ciljeve,kao sredstvo da se covek spase.Bog nije uzrocnik bolesti i smrti.Oni su tu kao rezultat djavolove obmane i covekove slabosti i greha.Bog se njima sluzi da bi preko oprastanja grehova covek bio izlecen i spasen*.
Odgovori
#4
Molitva za umno obolelog
O,Gospode Isuse Hriste Boze nas,Ti drzis sva stvorenja u Ocevoj ljubavi i ne dozvoljavas da se onaj koji veruje u Tebe udalji od prisutnosti Duha Svetog.Smiluj se na slugu svoga (ime)ciji je um pomracen i pomucen i koji izgleda da je daleko od moci gledanja Tvoje istine. Daj zivot njegovoj (njenoj)dusi i odvedi ga (je)na izvore izlecenja.Daj mu (joj)da upozna Tebe na nacin koji je jedino Tebi poznat.Daruj da ima poverenje u Tvoj zivot,koji raste u njemu (njoj)zastupnickim molitvama Tvoje Majke,preciste i preblagoslovene Djeve Marije i svih Tvojih svetih. Jer Ti si sam nosio sve bolesti svoga naroda, stradao si i umro da bi svi bili izleceni.Stoga Te mi proslavljamo, o Hriste Gospode, sa Tvojim milostivim Ocem i Tvojim utesiteljem i leciteljem Duhom Svetim , sada i svagda i u vekove vekova.Amin.
Odgovori
#5
Postovani g.Branko,

hvala Vam sto ste podelili molitve sa nama.

Da li ste u mogucnosti da postavite kompletnu knjigu u pdf ili word formatu?

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#6
Postavicu kompletnu knjigu u pdf ili word format cim budem u mogucnosti.
Odgovori
#7
Evo za sve vernike...
Odgovori
#8
Ili ovako...
http://www.ikone.iz.rs/Pravoslavni%20molitvenik.pdf
Odgovori
#9
sta ce ti Molitve covece moli se HRANI ona je bolest !!!
Odgovori
#10
Bilo bi lepo Branko kada bi je postavio za sve nas ....
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)