Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BFO DETEKTOR SAMOGRADNJA
#1
Samogradnja ovog detektora
Odgovori
#2
Zdravo danas pocinjem da gradim ovaj detektor i veoma sam uzbudjen zbog toga raspust je pa imam vise slobodnog vremena,molim sve ljude da mi pomognu da izgradim ovo cudo jer sam inace numizmaticar pa radim samo zbog numizmatike a ne zbog nekih cupova i ostava (mislim necu da ostavim ako nadjem) ali bas bih voleo da ovo leto provedem prekopavajuci njive.Ja sam na easytreasure video ove dve slike pa za pocetak zanimama me da li je to to.[Slika: bfolay.jpg] i ova ovde sema [Slika: bfosch.jpg],zanima me da li je ovo neko pravio i da li mu je uspelo.?Pozdrav
Odgovori
#3
Procitaj malo forum i videces......
Pozdrav............fixxx Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#4
Pa citao sam i bas ne pomaze ali zanima me da li je ovo neko pravio sa ove semo tj.da se ne mucim za dzabe jer bas ne umem da napravim semu za ovo cudo?
Odgovori
#5
Sema koju si postavio je 100% ispravna,detektor radi fino sa manjim sondama.Ja sam ga pravio kada sam poceo da se bavim ovim hobijem i sa njim imao finih nalaza.Srecno sa samogradnjom!Pozdrav............fixxx Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#6
Jos neko pitanje da ti postavim jer si vec pravio ako te ne mrzi odgovori ja sam poceo pa nisam bas siguran.
1.Koliku sondu ja sam vec spremio onu od 30cm precnik jel to ta ili manju da pravim.?
2.Bakarnu zicu za namotaje jer ima veze debljina ili mora da bude 0.42mm?
3.Oko referentnog kalema jel tacno mora da ima tacan broj namotaja ili?
4.I kada se kalem stavi u onu plastiku jel se okolo sipa vosak?
Nadam se da te nisam udavio  Smile
Odgovori
#7
Ja sam motao zicu 0,5 na oba kalema,fino mi je radila sonda od 25 cm,a najbolje mala od 16cm.Mali kalem sam motao na feritni stap 10x1cm .Ne secam se bilo je davno koliko sam namotaja motao na referentni ali ti probaj po opisu sa net-a.Detektor dozvoljava eksperimentisanje jer nije skup tako da ces mozda ti imati i bolje rezultate od mene.Pozdrav........fixxx Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#8
Jel mogu umesto slusalica da stavim zvucnik mali?
Da li mogu  na na ref kalemu namotam zicu jednom i posle predjem jos jednom?
Odgovori
#9
Koji kabal smem da stavim sto se pruza od sonde do ploce,jel moze obican ili treba nesto drugo?
Odgovori
#10
Objasnio sam ti na pp,srecno!!!fixxx Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)