Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rimski pod od cigala ???
#1
Pozdrav svima nov sam na forumu dali neko moze da mi kaze iskustvo susret sa rimskim podom kuce debljina cigle sirina duzina ???Pre nekoliko godina kopajuci burgijom rucnom na nekih 25 cm naisao sam na pepeo zatim na ciglu tj pod na dubini 30 cm radi se o opstini Smederevo unapred hvala na odgovoru  Big Grin!!!
Odgovori
#2
Pozz prijatelju prema datom opisu nebih mogao da Vam dam tacan odgovor jer da li ste izvadili bar jednu ciglu ili samo delice iste,nemora da to bude pod moze da bude i zid jer postoji mogucnost da je posle rusenja ostao deo zida koji je zatrpan.
Da li na terenu gde ste nasli ciglu na povrsini ima i ostataka od keramike to jest od parcica od cupova kakve su boje.Ako ih ima onda ste naisli na neku gradjevinu iz anticko doba ili eventualno iz srednji vek,najlakse ce da resis problem sa pretragom mesta uz pomoc detektora.
Odgovori
#3
Radi se o podu sasvim sam siguran jer su cigle spakovane jedna pored druge bas slozene lepo davno je to bilo neke 1996 kada smo ja i moj deda radili na placu jednog bogatog coveka,tako da neverujem da bi on pristao sada na prekopavanje dvorista  :-\....
Odgovori
#4
AKO JE BLIZU DUNAVA ONDA JE NEKA MANJA KASARNA,,TU IH JE BILO NEKOLIKO...a  OVAMO MOGUCE DA STE NAISLI NA OBJEKAT,,,ALI KAKO VIDIM SAD JE KASNO PA STA GOD DA JE BILO TAMO Smile
Odgovori
#5
Ma nije kasno upravo sam saznao da lik prodaje taj plac velicine 8 ari za 2.500 eura ali je pitanje dali rizikovati za tako nesto jer u kraju gde se to nalazi citiram Lozovik selo izmedju Velike Plane i Smedereva nema arhive da su tu nastanjivani rimljani ili mozda ipak gresim???
Odgovori
#6
JESI SIGURAN DA JE RIMSKA CIGLA ?  da nisi nasao neciji trap ili zemunicu od ko zna kad ::jel ako nema grncarije i sitnijh predmeta ,,,onda je klimavo da tu nesto ima ..ali provera je uvek dobra.jbg jedno ti kajanje negine  Big Grin
Odgovori
#7
Nebih znao nasao sam krst imas ga gore u caskanje linkovao sam pa pogledaj, bilo je tu nekog pepela cini mi se i poneka posuda za koju sam ja tada ocigledno mislio da je crep!U svakom slucaju pogresio sam sto se dubine tice to je bilo na dubini od 40-do 50 cm jer sam se sinoc setio kada sam prokopao kanal da sam bio u njemu do kolena tada nisam imao detektor niti sam znao sta je to nadam se da se ove godine vratim na to isto mesto posle 16 godina pa da oprobam srecu  ;D!!!
Odgovori
#8
ako ima grncarije ,,onda mozda nesto i treba potraziti,,i pazi da nisi naisao na tavanicu a da je prostorija dole...jel ravno ili je polukruzno(ispupceno malo)
Odgovori
#9
Koliko se secam ravno je ali nisam mogao lepo uociti jer je kanal bio veoma mali koji sam iskopao, nekih 80x30 nisam hteo vise da kopam bas se setih iz razloga velika dubina na kojoj se pod nalazio mnogo je to brate zemlje bez detectora nema posla tj tada nisam ni znao sta je detector za koju nedelju javicu ti na pp sta se tu nalazi  nadam se !!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)