Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Go vidov ne go zedov?????
#1
Kako e mozno ova mene ne mi e jasno.???
Dosega sum se sretnal so lujge koi mi go kazale slednoto:Orav vo nivata mi izleze edna ploca 2x2..ja trgnav so traktorot imase eden kazan pari..(se isplasiv ne gi zedov)
Vlegov vo edna pestera imase zelezna vrata,ja otvoriv vratata gledam cela polna soba so zlato i eden dijamant kolku edna tupanica..Od zlatoto nemozis da zemis ima crvena linija ima i sabja koga ke ja pominis linijata sabjata se akrivira..a ako go zemis dijamantot vratata se zatvora.
Vo taja kujka na toa i toa mesto ima edno grne so pari..koga ke gi zemis odma pajgas vo nesvest...i mnogu i mnogu drugi gluposti.Ova vejke e preterizam,jas se cudam kako e mozno covek od 55-60godini da gi zboruva ovie muabeti LAGI i sam nemozam da si poveruvam...Ova e vejke PTERERANO!!

Neznam koj kako e zapoznaen..DA za kolnato zlato IMA..toa e tocno..znam licno 2 primeri od lujge koi licno gi poznavav koi imav slusnato deka e kolnato i Za mnogu kratok period SKINALE KONCI..mozi ne bilo od toa sto go izvadile ama samata pomisla koga ke se kazi deka e kolnato tamu te nosi.

Dodeka gi pravime rabotite od IGLA NA KRAJ KE IZLEZI TOP...nema uspeh!!

Jas mislam da ne se objavuva samo TEKST..koi sto ima da objavi da predlozi da dokazi da pobara pomos  i tn..samo SLIKA!! edinstven dokaz deka toj znak sto se tvrdi deka e viden e SLIKATA

POZZZZ DO SITE
Odgovori
#2
eee toa e tipicen primer za licnost sto imaa gledano mnogu filmovi so indijana dzons  Big Grin,kolnati pari ne postojat barem za mene sepak sugestijata e opasna rabota i pazise od shokot sto ce go dozivee tvoeto telo  koga ce go najdis toa sto go baras dooolgo vreme.
Odgovori
#3
Samo so cisti nameri I bez lakomenje za mu e na covek posle toa cista sovesta. Ke si dades del sekade kade sto treba bez pritoa da razmisluvas dali ti ke zemes edna paricka poveke. Losi raboti moze da ima moze ne, ama koga se ide po taa rabota vo ekipata treba da imas covek za sve. I nema tuka cenkanje u still: Abe ovoj samo ke kaze hu baba hu I da zeme ist del kako mene. Pak ke recam deka 95 posto moze da nema nikakvi opasnosti ama za tie 5 posto ne smees da rizikuvas za da zemes ti pogolem del. I normalno ako veruvas vo Gospod I tuka ke si go dades delot ako sakas air da im vidis na parite. A seto ova e pod uslov da mozes da go najdes deka I toa ne e bas lesna rabota. A kolegi so,, mapi I dobri aparati,, ima kolku sakas pa ako mozes bidi kompleten vo sekoj aspekt I zavrsi ja rabotata kako treba.
Odgovori
#4
Jas ne velam deka Nekoj sto ke kazi 2 3 zbora deka treba pomalku da zemi..i kolku da se lujge vo ekipa daj boze da ima za site podednakvo.Dodeka nema sloga,dodeka ima lakomstilok nema REZULTAT.
Za dzabe ne rekle ajducite BRATSKI DA GO DELIME...ima ajducki kodeks koi nekoj budala za dzabe ne go napisal i vo toa ima nesto vistina.A za kompletna ekipa..xa xa site se kompletni koj od koj se...
Odgovori
#5
Ha, ha, ha, nema kraj rabotava, a prikazni kolku sakas.
Sekoj so svojot pamet I sreka, I pazenje so koj imas rabota I kade odis. Ako se znae deka na nekoe mesto toa zlato ima nekoja prokletija, pa uste I mestoto ima nekoe gadno ime, mislam deka nema potreba da se rizikuva. Ima eden kup ubavi mesta za cepkanje, sto mora bas tamu. Zatoa e ubavo da se znae potekloto, da se ima dokument.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)