Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mesta
#11
Jas bev malku oddalecen od ovaa rabota skoro 15 godini,vo medjuvreme gi izgubiv kontaktite so kolegite,a nekoi od postarite i gi nema pa i zapisite so niv. Vo livadata treba da ima ispaknatina,ako se raboti za istata.
Odgovori
#12
pozdrav kolega.Me interesira za koe mesto se raboti za STUDEN KLADENEC?Na koja plnina treba da bidi toj studen kladenec?
pozdrav
Odgovori
#13
Vo livadata ima ispaknatina.Bila е 4 hektara, ali е sada zaraslo.
I ovo e tam
http://prikachi.com/images.php?images/646/6874646w.jpg
Odgovori
#14
Vodolija,mozam da ti kazam samo deka go lociravme so jak signal i treba da go rabotime na prolet.
Odgovori
#15
Kurt,taa ispaknatina treba da e od zemja,se raboti za germanska rabota pa mozebi e minirano i treba da se skenira. Normalno ako e taa livada.
Odgovori
#16
Dobro e toa gospod neka ti pomozi da se usrejkis..mene prasanjeto mi bese dali e vo makedonija toj studen kladenec i vo koja planina.Ijas znam eden studen kladenec ama tamu nema nitu eden kamen nitu eden znak ili slicno.A so aparat nemam odeno na toa mesto
Odgovori
#17
Fala,isto i na tebe.Vo zapadna Makedonija e,izvini ama ne mozam da ti davam detali,razbiras i zosto.
Odgovori
#18
Fala drugar.Normalno deka ne baram detali kade e i taka natamu...Nema mnogu mesta taka vikani,a jas znam edno mesto i zatoa mi stana mnogu interesno...sepak Imaj srejka i usrejkise,neka srejkata ovaj pat bide na tvoja strana ti posakuvam..pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)