Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesto lepo !!!
#61
(31-01-2013, 06:08 PM)Andrej link Piše:Hvala Bravorauch.Imao sam mnogo lepse primerke ali su tako brzo otisli da nisam stigao ni da ih slikam tj.zaboravio sam,steta.Sve ovo sto sam radio je bilo uradjeno na brzinu, da tako kazem,jer sam to radio kod mene u firmi posle posla,zato sto sam tamo imao dosta alata za obradu metala i drveta.Sad sam sebi obezbedio malu radionicu pa cu ubuduce tu da radim,jer ove stvari nemogu da se rade na brzinu,a imao sam mnogo vise lepih ideja a nisam mogao da ih upotrbim.Sad sam poceo jedan damast noz,nadam se da ce da mi uspe .Interesuje te koliko bi mi trebalo za jedan noz.Zavisi od nekih stvari ali u proseku nedelju dana jer radim pomalo,nezurim.Ovaj zadnji sa ovim ukrasom od bakarnog pleha je kupio jedan lovac,nece da ga koristi hoce ga u kolekciji.Sta te vise interesuje ,lovacki ili kuhinjski noz .
Interesuju me i kuhinjski i lovacki  Big Grin. E mozda bi bilo pametno da kontaktiras sve vlasnike tvojih nozeva i zamolis da slikaju noz i da ti posalju sliku, pa da napravis neku kolekciju slika, bilo na internetu ili na papiru, kao album. To bi bio pun pogodak.
Odgovori
#62
Evo razlike izmedju amatera(mene) i profesionalaca  :'( :'(:


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#63
Neki tvoji primerci su lepsi od ovih nazovi pro. Uzmi u obzir da to rade masine, apsolutno sve. I nije neka razlika
Odgovori
#64
Donce ,havala na komplimentu ali verovao ti ili ne sve je to rucni rad.Kad gledas ove slike izledaju tako nestvarno bas kao sto si ti rekao kao da ih neka masina napravila ali nije.Sve je to pravljeno rucnim radom od pocetka do kraja,tu je ulozeno toliko znanja,truda i ljubavi prema ovako necemu da je stvarno nezamislivo za nas.To su nozevi koji se kupuju samo da bih imao u kolkciji,nikad nece da ih upotrebi, cene su im do 2000-3000 evra.Jednom receno umetnicka dela.Ja uzimam od takvih primeraka neke detalje koje posle koristim kod mojih nozeva.Pozdrav
Odgovori
#65
Ma sve je to OK brate Andrej,ali pitam se koja je svrha da neke stvari skupljaju prasinu.Imam i ja neke bas kolekcionarske stvari,ali poceo sam da kontam sta ce mi.Ostace klincima,oni ce to da razjebu a ja se nisam ni nauzivao.Imam recimo jednu stelu ss Limited edition .Nikad je nisam odnjeo na pecanje. Zlatna plocica za ime jos stoji bez imena. I bas se danas pitam sta ce mi uoste :-))) Tako i noz.Jeste da je umjetnost i jeste da je lijep,ali bi vise uzivao da ga koristim negdje uz logorsku vatru i derem kakvog srndaca ili zeca ili sta vec. A bice bolje i nozu,nego da je u vetrini.Kako kazu samuraji.Katane imaju dusu.
Odgovori
#66
Za Tebe je ona Erina: "I sve sto sam steko potrosice neko!"
Odgovori
#67
(31-01-2013, 11:00 PM)Gora Romanija link Piše:Ma sve je to OK brate Andrej,ali pitam se koja je svrha da neke stvari skupljaju prasinu.Imam i ja neke bas kolekcionarske stvari,ali poceo sam da kontam sta ce mi.Ostace klincima,oni ce to da razjebu a ja se nisam ni nauzivao.Imam recimo jednu stelu ss Limited edition .Nikad je nisam odnjeo na pecanje. Zlatna plocica za ime jos stoji bez imena. I bas se danas pitam sta ce mi uoste :-))) Tako i noz.Jeste da je umjetnost i jeste da je lijep,ali bi vise uzivao da ga koristim negdje uz logorsku vatru i derem kakvog srndaca ili zeca ili sta vec. A bice bolje i nozu,nego da je u vetrini.Kako kazu samuraji.Katane imaju dusu.

Ja ipak mislim kad je neko zaljubljenik u predmet i svrsta g au kolekciju, jednostavno se ustrucava da ga koristi da ga ne bi ostetio. Kao kad si zaljubljen u osobu, pa preterujes u svakom pogledu i previse si pazlljiv pa te posle zovu papucar  ;D, tako ja to vidim .
Odgovori
#68
(31-01-2013, 08:37 PM)Andrej link Piše:Donce ,havala na komplimentu ali verovao ti ili ne sve je to rucni rad.Kad gledas ove slike izledaju tako nestvarno bas kao sto si ti rekao kao da ih neka masina napravila ali nije.Sve je to pravljeno rucnim radom od pocetka do kraja,tu je ulozeno toliko znanja,truda i ljubavi prema ovako necemu da je stvarno nezamislivo za nas.To su nozevi koji se kupuju samo da bih imao u kolkciji,nikad nece da ih upotrebi, cene su im do 2000-3000 evra.Jednom receno umetnicka dela.Ja uzimam od takvih primeraka neke detalje koje posle koristim kod mojih nozeva.Pozdrav

O ukusima ne terba raspravljati, vidis tebi se mozda dopadaju ti nozevi vise nego tvoji,kazem mozda.. A meni se u ovom slucaju vise dopadaju neki tvoji primerci. Dodao bih da mi je privuklo paznju nacin na koji je obradjeno secivo, lepo izgleda. Koliko je tesko ?

Pozdrav
Odgovori
#69
Nozevi su pravljeni od poznatih majstora za izradu nozeva i pravljeni su u pojedinacnim primercima,znaci od svakog jedan primerak,a cena im je rekao sam koliko je.Sad normalno je da ima takvih da ce tako nesto da kupe samo radi dopunjavanje kolekcije,a za upotrebu se kupuje nesto drugo.Ima jedan majstor,svedjanin, najpoznatiji je u izradi rucno kovanih  sekira,nisu nesto posebno skupe a ekstra su kvaliteta.Sam je rekao uz smesak, da puno ljubitelja takvih stvari kupuju njegove sekire samo da bi imali nesto od njega,iz njegove radionice sa njegovim inicijalima i da ih nikad ne koriste,mozda za probu ali kupuju prvenstveno samo radi dopune kolekcije,jednostavno je ljubav prema takvoj lepoti prevelika da bi je koristio.Ali kazem ima nas svakakvih,jedan bi ovo drugi bi ono i to je ta lepota sto smo razliciti,sto rece onaj "STO LJUDI STO CUDI STO ZENE DVESTA SISE".Evo vam jos nki lepi primerci :


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#70
Ove zadnje bi modul samo na teferic uz narodnu nosnju Smile Mislim da te stvari imaju dusu. To je OK. Treba da stoje da se gledaju,razumijem. Ali ako je uzivanje gledanje,a onda se pitam kako je tek kad se koristi.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)