Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krst na kamena ploca
#1
se naogja na zid do vodenica. na rid oddalecen okolu 150 metri istocno ima crkva , a na sprotivno od ridot na okolu 200 metri severno ima drug rid so grobista.taka da crkvata , grobistata i vodenicata pravat triagolnik.na toa mesto se naogja i lokalitet.

[Slika: slika062f.jpg]
Odgovori
#2
vrlo lepo super se vidi i nalazi se u makedoniji, pozdrav
Odgovori
#3
da vo mkd e i vo oklinata na zrnovci,nesto za znacenjeto na znakot?
Odgovori
#4
pozdrav ja treba da imam nesto o tome samo traje neki dan dok ti javim jer su mi ti papiri u srbiju a ja zivim u nemacku strpi se neki dan javicu ti se.
Odgovori
#5
eve kako izgleda mestoto kade se naogja znakot


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#6
eve kako izgleda mestoto kade se naogja znakot


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#7
Трагање за знак на супротној страни са звуком чеп са врло мало новца и инвентар, а затим у складу са Ур мапу локалитета Го и проверите испод млина треба да има сахрањени новац.
Odgovori
#8
Здравей колега, повтарям написаното на Български, понеже каза че не можеш да разбереш гугълския превод.
Имам известни съмнения, че нишанът който си намерил е сабя а не кръст. Ако е така то ще ти цитирам мнението на по опитни колеги от нашия форум според твоята скица. Срещу знака сабя, търси друг знак на отсрещната страна там камък ли е какво? И ако намериш там кръст. То провери за тапа или с апарат около камъка за малко пари с опис. Ако намериш този знак значи тогава потърси големите пари в горната воденица която е срещу течението по-горна. Успех и ако имаш късмет не забравяй да почерпиш.
Odgovori
#9
ok teri fala mnogu za informaciite.predelot kade se naogja znakot e kamenit pa nema sumnja deka vo okolinata ima uste znaci.daj boze da ima uspeh a ponatam nema da zaboravam sigurno.
Odgovori
#10
drugar znakot ti e skoro ist kako mojotznak,samo shto razlikata e vo toa shto mojot znak e t.e krst e otvoren od dvete strani i se naoga vo soba koja sobira okolu pet do sedum coveka i visoka e metar i pol,toj se sudira so ushte eden znak,shto mislam deka e i kaj tebe isto samo shto ti go nemash nacrtano t.e prikazano ili pak go nemash najdeno,toa e poluotvoren kruk so strelka nadolu,i ima ushte edna razlika ovie moite znaci se minijaturni ,dolzina i shirina najmnogu do 4 cm.mislam deka se ostaveni od ista grupa na luge,no na razlicni mesta,isto taka i ovoj predel e strogo karpest i ima tri takvi odai ,ili pesteri,so tri razlicni otvori,baraj nekoja dupka vo blizina mora da ja ima,pishi ako ima slicnosti,pa ke ti kazam ushte nesto..princot
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)