Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minelab sd2100 v2
#1
Zdravo.
Posedujem SD2100 v2 PI metal detektor nekoliko godina i do sada  glavna  namena mu je bila otkrivanje vodovodnih cevi ili drugih metalnih predmeta pre izvodjenja radova. Sada bih zeleo ga koristim  za trazenje,  zasta je ovaj detektor prevashodno namenjen,ali imam problem sa stelovanjem.Ranije dok  sam ga koristio dobijao bih signal  pucketavi zvuk i to mi je izgledalo u redu.Sada kada sam pogledao  upustva na internetu i primetio sam  da zvuk treba da je skroz drukciji onaj prepoznatljivi zvuk kao na svim ostalim metal detektorima.Pokusao sam sa stelovanjem ali uvek mi se javlja onaj pucketavi ton.Da li neko na forumu ima iskustva sa Minelab SD seriom detektora ili postoji neko mesto gde bi mogao da se odnese detektor na proveru.
Pozdrav. :-[
Odgovori
#2
verovatno Wink
Odgovori
#3
Zdravo.Imas PI detektor koji se koristi iskljucivo za trazenje samorodnog,nastavak serije od SD -2000 izasao je otprlike 1995 god .Ja  imam GPX-5000 i to mu je pradeda  Smile tako da kazem.Sto se tice trazenja mozes da trazis sve sa njim,to je PI detektor ali mislim da taj model nema bas nikakvu diskriminaciju,tako da ces morati sve da vadis,sad opet zavisi na kakvom si terenu.Pogledaj ovaj video cuces mu zvuk kakav bi trebao da bude(mozda si vec i video) mozda ga nisi dobro nastelovao pa te sad zeza.Interesuje me odakle si ga koupio,jer je taj aparat prava retkost u Evropi,inace sam licno cuo od prodavca da i dana danas rade sa tim aparatom i da ga nemozes naci ispod 800-1000 evra,naravno zavisi u kakvom je stanju.Imas u internetu i upusvo za rukovanje ,pa ce ti mozda i to malo pomoci.Kakve sonde koristis,originalne ili ne.Veoma interesantno.Pozdrav!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nz1pkFKpzw8[/youtube]
Odgovori
#4
Posedujem kompletnu semu za SD2100, sto kaze nas narod znam ga u prste Smile
Kontaktiraj me ukoliko imas problem s' njim.
Pozdrav
Ziveli
Odgovori
#5
Hvala na brzim odgovorima!
Andrej procitao sam na internetu sve sto se procitati moze i odgledao sam ja film nekoliko puta.Model SD2100 izasao je 2002 god i prozvodjen je do 2009 i cak su se mogli novi kupiti i 2010 godine.SD seria je napravljena za australiju i reklama za ovaj model je bila da su sa  SD2100 500ljudi postali milioneri.Sad bas nisam siguran da li je za ovaj model ili seriju SD.Koriste ga i danas valjda ljudi se naviknu na neki model pa nevole da menjaju ja bih radije da imam neki od GPX.koristio sam ga dva puta jednon na nekoj njivi,cisto zbog treninga,i nasao potkovicu od vola na 20cm dubine.Drugi put sam ga koristio  preproslog leta na jednom potoku koji se uliva u Pek i samo sam nasao eksere, komade zice i srafove.Usput sretnem jednog
ispiraca zlata i probamo kako reaguje na samorodno zlato.Kada smo prineli ispitak u kojem je bilo zlatnih zrnaca ali ne mnogo nije uopste reagovao ,tek kada je on od nekud izvadio teglicu sa oko 5 grama detektor je reagovao.mrzelo me da gnjavim coveka da mi odvaja po po manje kolicine pa da probam.Najverovatnije nisam ga nastelovao dobro.Sa detektorom je dosla ova 11 inchi sonda a ove elipsaste sam kupio kasnije jedna je 17" a druga je 24".Sada dok sam slikao primetim da na velikoj elipsastoj pise UFO-MONO a na manjoj COILTEK-UFO ,ove dve dubinske sonde su trebale biti mono coil a ovo UFO neznam sta je.Ovu veliku nisam koristio posto kad je stavim ona nemoze da stoji ravno ,centar joj pomeren malo ,pa kada bi je koristio morao bih da je pridrzavam sa necim.

bagzi hvala sto si se javio,vec sam video negde semu na ovom forumu,ovi ljudi rade poboljsane i vidim da mu dodaju lcd sa frekvencijom ali neznam za sta ovo sluzi, da li si ovo video i da li ovo cemu vredi.
http://www.geotech1.com/forums/showthrea...-PCB/page5




Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#6
The Minelab SD 2100 detector was released in April 1996 and is no longer in production. The SD 2100 was a gold detector utilising Pulse Induction and MPS technologies. Please see the product manual located on the downloads page for more information on this model...............SD2100v2

>The Minelab SD2100v2 was released in April 2002 and is no longer in production. The SD2100v2,  is  one of the first detectors that used Minelab’s exclusive Multi-Period Sensing (MPS) technology.Jer vidis ,imas dva modela taj prvi sd2100 april 1996 i ovaj V2 2002,e sad koji je tvoj ?Po ovome do sada sto si napisao mislim da ti je nesto rastelovano ili u najgorem slucaju nesto od elektronike otislo.Koliko mi je prodavac ispricao za GPX da je u pitanju mikroelektronika i da se moze popraviti samo u Irskoj ili Australiji u Minelabovoj fabrici.Steta jer je fantastican aparat bar to mogu da kazem za GPX-a a mislim da i taj model ima dosta slicnog sa GPX-ovm modelima.Imas i originalne somde kakve tragaci koriste po Australiji i Arizoni ,Coiltek i Comannder mu najbolje odgovaraju.Moj ti je predlog nadji nekog sto se stvarno dobro razume u elektroniku i nek ti ga pogleda,isplati se sigurno kad je on u pitanju.Puno pozdrava.
Odgovori
#7
Hvala Andrej.Vidi se da si veliki poznavalac Minelab-a,to su najbolji detektori .Ovaj moj je SD2100v2 i mislio sam da izmedju ovog i starijih modela nema razlike ali "Multi-Period Sensing (MPS) technolog"je sigurno nesto bolje nego ovi stariji modeli samo jos da mu nadjem pravu primenu.Ova velika elipsasta  sonda je dosla iz australije a ova mala elipsasta  je dosla  iz usa.Pokusacu da stelujem jos pa ako ne ide potrazicu nekoga da ga pogleda.Za trazenje samorodnog zlata sta je najbolje koristiti u nasim uslovima gde imamo samo "flour gold",da li bi moglo detektorom da se nadje dobar nanos smorodnog zlata pa da se nastavi sa ispitkom ili se sa ovim detektorom treba drzati "treasure hunting"
Pozdrav.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)