Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
s. Kalimanci - Vinica
#1
Najprvo zdravo na site korisnici na ovaj forum.
E sega roden sum vo toa selo Kalimanci opstina Vinica istocna Makedonija, toa selo e nekogas bilo tursko i se zivali dosta turci vo nego i duri i denes ima otatoci od nivnite kuki pa duri postojat i turski grobovi na edno mesto. Pa sakam da ve parasam posto vidim da ovde ima i iskusni lugje vo ova hobi ili profesija kako da go narececam neznam dali se nekogas rabotile na toj teren ili imat nekakvi soznanija ili dokumenti za taj kraj ? i jedna interesna rabota ima tatkomi veke vtori ili treti pat sonunuva kako ne edno mesto vo toa selo ima zlatnici ali nikako da otidam da proeram posto ne ziveam vo mk ali sega vo avgust sum vo plan da go proveram.
p.s ako ima nekoj nekoi soznanija za taj region ili ako go nesto zanima tamo sum izrasnat i mozam da pomognam Wink pozdrav
Odgovori
#2
Ja poseduvam nekakvi dokumenti za kalimanci no vaseto je  samo son a po dokumenti se terat znaci kamenja I Dr
Odgovori
#3
MK-Team kazi sto se bara, mozeme da porabotime nesto
Odgovori
#4
Druze na golak se trazi Kantar od 55 oka na ploca isklesana
Odgovori
#5
mesto mie poznato kazi sto treba
da se najde viber moj 07xxxxxxxx
Odgovori
#6
druze jas imam karta za selo kalimanci se bara vo  svinsi dol  maturica so 7 prasinja
se bara isto taka kladenec po ime elkino kladence
se bara mestoto vikano vucjo zbiraliste se bara potkovica i pile na kamen
se bara musova vodenica
i se bara aramiski kladenec


ako gi znaes ovie mesta rabotata e zavrsena imam karta
Odgovori
#7
Laduena ti pisav inbox
Odgovori
#8
Ako treba aparat za trazenje zlata ja imam pa mi se javi.pozz
Odgovori
#9
Ako se raboti za Kantar 55 oka pisi pp  pozz
Odgovori
#10
pozdrav do site clenovi,ostajte mapi,crtezi i prikazni,sega e vreme na moderna tehnologija-dobri aparati-takva tehnologija poseduvame jas i mojata ekipa,,za 5 minuti cistime radius od 4 km i dlabocina do 40 metri,,ako imate mesta so dobri soznanija,togas da dojdeme i da brkame rabota,,
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)