Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak toponima iz mojih planova
#61
Poz plandzija,nazivi Dojkinci,Popova cuka,i dupni kamen su mi poznati,da se na mestu dupni kamen ne trazi krojaceva pecina mozda,ili?
Odgovori
#62
,, Iznad Dobrog Dola se nalazi Dupni kamen. Blizo do Dupni kamen ima golema stena.Izmedju Dupni kamen i ovu stenu ima livada i u nju Smrdljivi kladanac itd. itd." plan za Dojkinci je plan za Tri cuke a Ispod popove cuke se trazi kladenac.
Odgovori
#63
Samo mesto "Dupni kamen"je dobilo naziv po velikoj steni u pecini u njoj.U blizoj okolini ima nekoliko stena pogolemih,i nekoliko kladenaca.Postoji li jos neko obelezje koje se trazi? A sto se tice tri cuke u dojkinackom ataru one se nalaze u mestu zvanom arbinje,gde su takodje "krvave bare" za koje kazu da se tu odigrala velika bitka izmedju hajduka i turaka,mnogi povezuju Pop Martinovu druzinu,sto bi bilo i logicno jer su nedaleko "tri cuke" poznate po poznate po Pop Martinoj magazi znanoj isto kao "grad pobede"Tu su u blizini isklesani na jednom mestu sedam krsta sedmi je nedovrsen,srna,alke u steni ispod velike potkapcine,stopalo ali je taj kamen vec pomeran i naravno nisu nasli nista ispod.Takodje i interesantan kamen sam usukan sirok oko metar a visok tri do cetiri metra,koga zovu "pop".Prema tri cuke ima dva velika vodopada jedan iznad drugog,tu traze pistolj isklesan.
Odgovori
#64
poz. plandzijo,vido sam u tvom spisku mesto GLOGOVAC pa bih te molio da mi das neke detalje o tom mestu unapred hvala
Odgovori
#65
Corvinus ,ako ispod Popove cuke ima mesto koje se zove Popova livada onda je to sasvim druga prica . Tu ,od znakova ,treba da se nalazedve zene ustemovane na kamenu i jedna od njih treba da ima dugu kosu a druga cvet zataknut za uvo i one bi trebale da budu u polozaju kao da kuvaju .Najverovatnije su nagnute iznad nekog suda, bar koliko ja mogu da razumem ovaj plan, ali su otvorene sve mogucnosti o tome sta one rade jer nije bas moguce sve procitati .Uglavnom se moze zakljuciti da ne stoje vec da nesto rade . U blizini je takodje ajducko oro (kamenje poredjano u krug ) pa lako moze da se desi da se sve ovo nalazi iznad Toplog dola.
Odgovori
#66
Sto se tice znaka 7 krsta i jedan nedovrsen oni mora da budu svi na jednom kamenu . Tu u blizini mora da bude kamen gde je nacrtano golo dete.
Odgovori
#67
Plandzijo da li imas neke mape za jugoistocni deo Srbije, u pitanju je selo Vus,izvor cobanac.izvor bajcina cuka i nize u reci lisiciji kamen?!Veliki pozdrav
Odgovori
#68
Pozdrav plandzijo da li mi mozes reci nesto za okolinu sela Vus,kladanac cobanac,izvor bajcina cuka i malo nize u reci lisiciji kamen,jel postoje neki znaci za ova mesto,to je sve u jednoj blizini izmedju njih?!Pozdrav
Odgovori
#69
Plandzija,krstovi su svi na jednom kamenu ,bolje reci pri kraju stene,a sto se tice drugog znaka nisam video.Za popovu livadu neznam moguce da je u Toplom dolu.I nisi mi rekao za Dupni kamen,ima li neko drugo obelezje kako bi ustanovili dal je to isto mesto.
Odgovori
#70
Pozdrav Plandzijo!sta imas za Jovanova livada, kurjacka rupa,klisura selo, smrdljiva bara. Mislim da su sva ova mesta u mojoj blizini. Za jov. livadu znam da je nadjen cup pre oko 50 godine, pored kamen,slucajno. Pozz.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)