Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak toponima iz mojih planova
#41
Ne znam ali ne moraju da budu veliki .Vazno je da su na tom terenu .
Odgovori
#42
zato sam pitao, brda iznad imaju takav oblik ali su mnogo velika
Odgovori
#43
Koliko velika(odprilike)? I kakv tacno oblik.
Odgovori
#44
kao plast , visoka su 100-tinak metara
Odgovori
#45
To jr isuvise veliko. A i trebali bi da budu jedan blizu drugog.
Odgovori
#46
Plandzijo vidim da imas nest za Odorovci na koje mislis na Trnsko ili Visocko inace mene bi vise interesovalo Trnsko!!!!
Odgovori
#47
Ne znam koji su Odorovci.Pise samo Odorovci a pominju se jos i Goljanica ,Popski izvor i Kerenekli Skala.
Sve bi ovo trebalo da bude u okolini ovog sela.
Odgovori
#48
pozdrav
Cavci kamen i Suplji kamen

znam gde su ove lokacije ima li sta zanimljivog?
Odgovori
#49
Pozdrav svima vama, Ja sam iz Bugarske i mislim da od planova plandziJa postoJe stvari koJe se nalaze u Balgariia.Izvinete me šta greške sam to uradio u pisanoJ formi, ali mogu da govore i razumeJu više nego srpska pisha.Pozdravi i uspeh svi na ovom forumu.
Odgovori
#50
Pozdrav za Zooro.

Ja imam jedan zapis za Bugarsku. Neznam gde si u Bugarskoj, ali evo ja cu da ga napisem.

Krai selo Oresak, Trojansko ima manastir,, Uspenie Bogorodicno,,.Vnego haidutite ziveli pet meseca.V manastirskija dvor ce vidis izvor, vdjasno se namirastenov kamk. Na kamka e izkovan krst, a pod nega ima tri dupki. Ot znaka deset kracki kem izgrev slnce, na edin arsin dlboko v zemljata ce se otkri pescera. V neja tece izvorna voda, na tri kamari ima strupani hiljada i petstotin oki zlato i dvesta oki srebro. Tam sa kostite na trima haiduti, koito trjabva da se pogrebat po hristijanski. Na manastira da se dade ot parite.
Pozdrav.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)