Ocena Teme:
  • 2 Glasov(a) - 2.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZNACI VO MAKEDONIJA
#41
e pa dojranski jas vo planinata odam da uzivam da zbiram caevi i gabi a t,va so slucajno izlevat  nekoi raboti mora da se proverat inace kldrmata e od nasa strana i e daleku od grckata granica......
Odgovori
#42
DOJRANSKI potpolno te razbiam u kakva situacia se naogjas se ti e dojdeno preko glava ,veruvam deka e taka na sekoj od nas sportistite kako sto se narekuvame samite sebesi,razlika e samo od eden do drug koj poveke vreme i pari potroshil u ovoj sport, a koj kolku e nashol toa ne e vazno,za mene e vazno deka sepak neshto postoi ostaveno na nashite prostori,fakt e deka imalo, kako i samoit shto kaza imash najdeno,si se uveril deka neshto sepak postoi ne e se bash izmisleno ma da u celata vaa rabota 99 posto e izmisljotina sepak ima 1 posto vistina, sega problemot e koj kolku ja razbral i proucil celafa vaa filozofija.Tocno e deka treba i vreme i pari za da se odi i da se bara nesto zakopano,megjutoa treba i saglam mazi za vaa rabota ,a toa u deneshno vreme mnogu redko se naogja.Moj zaklucok e, za da se pronajde neshto sto e zakopano od mnogu odamna treba dobra ekipa provereni lugje koi znaat sto sakaat i shto baraat a za oprema i tehnika shto treba da se ima ne zboram nishto, bez toa zabe samo ke se troshat pari i vreme.Dokumenti e tocno deka 99 posto se prikaski ama ima i tuka 1 posto vistinski dokumenti koi mnogu redko gi ima i mnogu se redki lugjeto koi gi poseduvaat ili gi imaat videno ,prouceno, i rabotat po niv,pa i uka se javuva problem ,vremeto si go napravilo svoeto iminjata na mesta se smeneti ,mestata se izmeneti taka da seto toa mnogu ja oteznuva i onaka zamrsenata rabota u celiot ovoj proces .Megjutoa site nie znaeme deka ,ako ednash si trgnal po ovoj pat vrakanje nema,kako shto kazuva pocituvaniot Plandjija toa e neizleciva bolest,barem ja taka mislam za sebesi,momentalno ne sum u moznost da odam po teren ama sekoj den preku internet sum u kontakt so sportisti i non stop razgovarame okolu sportot ,pa na kraj si velam i ako nikogash nishto ne najdeme barem zapoznav i steknav mnogu dobri prijateli so koi delime isto mislenje.
Pozdrav do site
Odgovori
#43
dojdi vo delcevo da zavrsimr rabota se raboti za germanski pari
Odgovori
#44
Delcevo veke zaboravi gi germanskite pari.............................................................................
Odgovori
#45
Bobane i ostanati prijateli
Dali e najdobro da se napravi eden balkanski sobir na tragaci po zakopano bogatsvo pa tamu site da se strekavaat da si razmenuvaat mislenja dokumenti aparaturi da si evociraat spomeni, mozebi togas zdruzeni site ke se izvadi nesto i nekade.
Prijateli moi AMERIKANCITE znaat na sto spieme tie ja gledaat lavata vo centarot na zemjata kako se dvizi imav prilika da go vidam toa cudo instalirano vo satelitite na NASA koe kosta desetici milijardi dolari.
Toa se igracki za golemi zverki a ne za obicni smrtnici kako sto ne narekuvaat tie nas ostanatiot svet.
Jas sum elektronicar i mnogu dobro znam sto e toa instalirano tamu i kakva mok ima!!!
Ima na balkanot mnogu zlato Vo Srbija ,Makedonija,Bugarija,Grcija,Albanija ima zlato cel svet nema tolku videno no toa e dostapno samo na golemite zverki i tie ke go vadat, bidejki e mnogu dlaboko i vesto sokrieno.
Osven ako ne se napravi balkansko zdruzenie na tragaci po zakopano bogatsvo koe ke bide registrirano i ke vazi za site zemji na balkanot ,pa taka moze da se deluva i da mu se razmesat planovite na golemite igraci.
Drugo se e luk i voda i tropanje prazna slama.
Setanjeto vo priroda i berenjeto caj e dobra rabota ,traganjeto po misterii  e uste podobro , razmena na mislenja i prijateli e uste podobro no najdobro e koga toa ke se zakiti i so uspeh.
Uspehot mozi da dojdi samo ako sme zdruzeni i edinstveni.......
golem pozdrav do site  Wink


Odgovori
#46
Dojranski posledniot post sto go imash objaveno kako da mi gi imash procitano mislite,jas ne sum nitu elektronicar nitu nekoj pametnjakovic megjutoa mnogu dobro znam i sum svesen sto se imaat u race golemite zverovi kako sto gi narekuvash, nesmejam mnogu javno da zboruvam od licni moi bezbednosni pricini bidejki rabotam bash kaj tie golemi zverovi,megjutoa zdravje boze druga prilika, ke ima vreme da razmenime misli okolu toa.Mnogu raboti tie so pomosh na svojata tehnika izvadija u nashive prostori,probaa i vo sosedstvoto nekade uspeaaja nekade ushte se trudat da vlezat i da mozat da si ja zavrshat rabotata kako MIROTVORCI.Ostanuvam na toa deka e potrebno dobra organizacija so saglam lugje i kako sto kazuesh ti da se registrira nekoe zdruzenie koe vo dogovor so vlasta ke ima pravo da istrazuva i da raboti, megjutoa i tuka treba da se postavat provereni lugje na taa rabota za koe shto mislam deka e mnogu teshko i skoro ne izvodljivo barem sega za sega ,seto toa e samo dobra zamisla.Na nas obicnite smrtnici nishto drugo ne ni peostanuva osven so malku poveke sreka i so kontakti pak ke povtoram so cesni i pametni prijateli ako moze da se dojde do nekoe po malo reshenie do nekoja pomala ostavka barem kolku tolku da si gi skratime makite u zivotot.
Pozdrav do site
Odgovori
#47
abe irl sto se ti mesas i znas za delcevo ocigledno si ljubomoran pa ti se nesvidi da decko doge da proveri svakakvi ima ovde gospodd da cuva
Odgovori
#48
Tebe ne treba da te interesira sto znam jas za Delcevo, znam deka povekje znam od tebe inaki idejata za balkansko zdruzuvanje ne mi se  dopagja zosto nekoj so mnogu trud i potroseni pari i usovrsena tehnika svoeto iskustvo da go dade na drug..........Pozdrav do Avganistan....................
Odgovori
#49
znaci ipak je u pitanje ljubomora kao sto sam pretpostavio
Odgovori
#50
Sarapt ja nemam pricina za ljubomora ja sum profesionalec vo mojata rabota, vo delcevo rabotev na teren dve godini i najgolemata tajna ja krie Cera.............................
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)