Forum skriveno blago - zakopano blago
Zabeka - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Oglasna tabla (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-28.html)
+---- Tema: Zabeka (/thread-50.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Re: Zabeka - plandzija - 08-03-2011

U tome i jeste shtos .Spomenut je samo jedan naziv- Zabeka i nista vise . Uzun Alija nije dozvolio da se to mesto uopste pominje zbog nekog groba koji se u toj rupi nalazio najverovatnije i pre nego sto je blago tu doneseno.Najverovatnije se radi o grobu neke njemu veoma bliske osobe i nije hteo da se grob skrnavi.Ovo je samo moja pretpostavka ali izgleda jedino logicno.Zapis koji ja imam vise paznje posvecuje unutrasnjosti rupe i sadrzaju koji je tu sakriven a samo u dve recenice je opisano na kakvom mestu se ona nalazi ali to nije dovoljno da bi se makar i priblizno mogla odrediti lokacija ove pecine.Jedino se na osnovu opisa koji govori kako je blago nadjeno u Kurjackoj rupi iznad sela Rasnica moze zakljuciti da nije mnogo daleko odatle. Znachi treba traziti u tom delu Srbije ili eventualno u istocnom delu Bugarske.


Re: Zabeka - El Loko - 08-03-2011

pa kako onda da prepoznamo to mesto, koje su te dve recenice? kakav je znak je zakopan?


Re: Zabeka - panki - 08-03-2011

Postovani plandzija, dali bi hteo da nam ukratko opises sta ima tamo unutra. Da dobijemo malo dobre volje. Hvala


Re: Zabeka - plandzija - 09-03-2011

El loko , u tome i jeste caka sto ja ne mogu da kazem ni koji je znak zatrpan ni da napisem te dve recenice jer postoji mogucnost da neko od clanova zna gre je ovo mesto ili je nasao znak a cuti i ceka . Ako zna gde je mesto koje se tako zove to mu nije od nikakve koristi jer ne verujem da ce naci ulaz u pecinu ako ne zna tacno mesto gde treba da trazi. Ako neko zna taj znak sigurno ce se pre ili kasnije pojaviti na ovom forumu.
Panki, u rupi sem te dve bronzane glave i tog zmaja nema nicega ,bar na prvi pogled . Unutra se nalaze 7 kazana puni sa blagom ali to ,bar kolko sam ja razumeo ,nisu kazani za koje mi danas znamo. Oni su kazanima nazivali rupe uklesane u kamenu u ovom slucaju u dno pecine . Samo u jednom kazanu je blago koje su hajduci opljackali a u ostalih 6 je to latinsko blago . Od tih 6 samo u jednom je rimski novac a ostalih 5 su napunjeni raznoraznim nakitom ,posudjem i drugim predmetima od dragocenih metala .
Na kazanima su uglavljene kamene ploce i sve je zasuto sitnim kamenjem promesanim sa prasinom .


Re: Zabeka - teri123 - 12-03-2011

Kolegi, pozdrav na vsinca vi. Dumata Zabeki ot staro bulgarsko vreme e edna ot dumite za nariqane na Kukerite. Kukeri znaete se polzvat i dosega kato naroden obichai po nashite zemi da gonjat i plashat zlite sili. Ta si mislja che Zabeci moje da oznaqava selo Kukerovo ili neshto takova. Dano sum bil ot pomosht.


Re: Zabeka - stefan - 06-06-2011

cela ova stvar je odavno zavrsena,zavrsio ju je najveci mason u Makedoniji,danasni poznati oligarh,tacan je opis ali sve je prazno!!!


Re: Zabeka - diskaveri - 14-06-2011

ako vas nesto zanima vezano za taj kraj znak ili neko mesto samo kazite poznajem teren super ja sam iz tog mesta


Re: Zabeka - diskaveri - 14-06-2011

u blizini tog mesta ima vise znakova jedan sam postavio to je isklesano korito ispred korita su kopite osam komada zadnje su polupane a desno sastrane ima tri sopke - posude koje se prelivaju jedna u drugu znak je preko puta kurijacke pecine a nedaleko od tog znaka nalazi se stena gde su isklesane 4 alke ako vas zanima nesto kazite


Re: Zabeka - kosac - 24-05-2012

zdravo plandzija
Morao sam da se ponovo umesam . Nije tacno da nema nikakav znak ima tri kljucna znaka. I siguran budi da je ovo original.Steta sto nemogu da idem vise ali valjda ce se naci neko mladji ko moze.Veliki je posao .Sada sam tek ukapirao da ti imas prepise. A u prepisima se uvek izostavi neka vazna informacija , kao i ja sada sto necu reci koji su znakovi......
Pozzzz


Re: Zabeka - kosac - 24-05-2012

P.S.
Mesto ZBEG