Forum skriveno blago - zakopano blago
Spisak toponima iz mojih planova - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Zanimljivi lokaliteti (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-25.html)
+---- Tema: Spisak toponima iz mojih planova (/thread-37.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - Timpolok - 13-08-2017

Sad je jasno da tih tzv. Svatovskih groblja ima i tamo i vamo na mnogo lokacija.
Treba tražiti u planovima zajedničke imenitelje pa valjda gde njih nema te lokacije treba lakše otpisati, dok će preostala mesta i dalje biti glavobolja bar onima koji se ovim toponimom bave  Smile


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - nigi - 13-08-2017

evo ovako svaki naziv postoji u raznim mestima kao i nazivi crkviste gradiste  rimski kladenac svatovsko groblje itd. ovo stoji i zapisano u djavoljoj varosi da su brat i sestra krenuli da se vencaju i za njima svatovi i bog iz osvete ih skameni  ostadose kipovi skamenjeni izgledaju kao dvoje zagrljenih i svatovi koji lice na gomlu kipova i to postade svatovsko groblje ljudi pisu od starijih ko prenese dosta neistina jer je i to neistina majka priroda ucinila svoje e sad i ovde ti zapisi su tolika neistina dosta toga jer da smo imali toliko zapisanog ko je gde sakrio pre 500 ili 1000 ili pojedini 2000 godina pa ko je to napisao i dao nekom ko vam to prodaje ljudi su krili i sve ostave su nadjene mahom blizini lokaliteta ali ne i toliko zlata kako ga opisuju pojedinci i to da je bilo pa neko ga pre toga sigurno izvadio ako je toliko napisano bar ja tako verujem i shvatam . ne osporavam nicije misljenje ali moje je takvo i verujem da nema toliko zlata koliko ima na tom jednom planu


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - dex2013 - 14-08-2017

Upravo iz tog razloga sam naveo opis za groblje koje ja znam. Ja nemam nikakav zapis i nemogu da znam šta u njemu piše.
A i to što kažeš da je plan ili zapis, posle toliko godina došao kod nekoga dali kupovinom ili na bilo koji drugi način, postoji velika verovatnoća da je neko pre već odradio i onda se rešio zapisa.


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - BrankoV - 14-08-2017

Svatovsko groblje tu je poredjano kamenje u krug visine ,50-60 cm. i na svaki ksmen ima znak a pretezno krstevi to se trazi okolinu Vranjs....pozdrav


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - Zola99 - 17-08-2017

Pozdrav,
Interesuje me da li ima neko nesto vezano za:
Velike Livade, Naocara, Haniste,Borove strane?
Ako bilo ko nesto ima, nema se javi za saradnju!



Odg: Spisak toponima iz mojih planova - BrankoV - 23-08-2017

TU IMA OKO 45 KRSTA I TU JE GROB DEVOJACKI.........


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - goldy - 25-08-2017

(10-12-2010, 07:07 PM)plandzija link Piše: Ovo je spisak mesta ,planina reka, potoka ,vodenica,manastira koji se pojavljuju u mojim spisima.Spisak sam napravio jos 1991 godine tako da nije bas potpun .                                                                            Adzijska pecina,  Ajducka vodenica,  Ajducka cesma,  Ajducki kladenac,  Asanova vodenica,,Babicka pl.,  Babicko vrelo,  Barbatovska pl.,  Bancarevo,  Bakarno guvno,  Backalna,  Bazova vrtaca,  Bela voda,  Brest s.,  Beli izvor,  Bigorljivo vrelo,  Banski dol,  Brat i sestra,  Bota,  Birkin potok,  Beli kamen,  Vladicin kladenac,  Vesaljka,  Vracija vodenica,  Vrasko kale,  Vita kruska,  Vaznesenije zavetina,  Vrscka cuka,  Gavranov kamen,  Grozdin grob,  Gramada,  Gvozdena pecina,  Goles,  Grecko s., Grkinja s.,  Gabrovnica s.,  Grbava baba,  Gracac,  Grejac s.,  Glogovac s.,  Gavranica r.,  Gurgucovac,  Godjina dolina,  Goljanica,  Grad pecina,  Gorenovica,  Grosi potok,  Gargova pribelica,  Dabrovo s.,  Davljest manastir,  Dirlata vrata, Direklija pecina,  Devica pl.,  Dusnik s.,  Dragovlje s.,  Dubijiste s.,  Dukatska pl.,  Dubravica,  Dubine bare,  Deda Dobrina vodenica,  Dojkinci s.,  Dumitrov potok,  Dobri dol,  Dupni kamen,  Eunovica,  Edisnica,  Zuta bara,  Zeleznicko,  Zagan,  Zeber kamen,  Zlatar pl.,  Zmijovnica,  Zmiovacki klad.,  Zadimljena pecina,  Zabek,  Zeleni vir,  Ibrovica,  Jelenova rupa,  Jelenova pecina,  Jusuf beo,  Jamin grob,  Jelenkova pribelica,  Jovanova livada,  Jankova dolina,  Jankov klad.,  Jelasnica s.,  Jastrebac pl.,  Jelasnicko brdo,  Janja,  Jovina padina,  KOrinavo ,  Kopovica,  Kara dere( potok),  Kula, Kosutina,  Kriva bukva, kosmovacko,  Kanarica s.,  Kosuca rupa,  Kompanj,  Kaludjerska cesma,  Kadijin grob,  Kaldrma,  Krstata vodenica,  Kapinkov klad,. Kurtalin,  Kusi rid ,  Kusi kladenac,  Kusar,  Kozari,  Koprivnica,  Krupanj,  Kaletinci s.,  Kurjacka rupa,  Kosmovacko vrelo,  Klisura s.,  Keremakli skala,  Kopilovci,  Kozarica,  Kurbasica,  Kozarski venac,  Kamen sedlo,  Kamenovska vodenica,  Lozanjski kl.,  lazarev kl.,  Labukovo s.,  Lazarova vrvina,  Lukina dolina,  Lurvina lokva,  Lazarova vodenica,  Mala jelenova pecina,  Matejevac,  Markov dol,  Mecja rupa,  Mecki kamen,  Mokri put, Misino brdo, Mrtvica, Mala pl, Mecja stena,  Milosev vrt, Mednik kamen,  Mosurica s.,  Malinova voda, Milos kamen,  Marvenik,  Musin put,  Miljkovakova livada,  Mrzuljica , milosev dol,  Mazni rid,  Mali vr,  Mokranjske vodenice,  Midzorska pl.,  Mijino kale,  Mecija dolina,  Mozova livada,  Mogilka,  Mrtvacki most,  Novo selo,  Nikolin kamen, Nova varos,  Ostra cuka,  Osmanova cuprija,  Orlovo gnezdo,  Orlovik i strkovik vrh,  Orlovica,  Osjenac,  Odorovci,  Potajno jezero,  Plodiste,  Pavlov klad., Prepasan kamen,  Presto,  Popova dupka, Pampun, Plocati put,  Polom reka,  Preslot,  Popova cuka,  Pirkovac,  Prelaz,  Poganovo,  Padaliste,  Popski izvor,  Puknut astal,  Popova livada,  Pisana ploca,  Prlita,  Ponor,  Rudoku kosa,  Rgociste,  Rtanj guniste,  Ripavke devojke,  Rakos cesma,  Rajkove stolice,  Radovanov klad.,  Rebrovo s.,  Ruplje s.,  Rosnica s.,  Ripaljka,  Recita reka,  Ridji begov klad.,  Radino kladence,  Ravno bucje,  Stari gol,  Suva pl.,  Suvi potok,  Samar kamen,  Selicevica pl.,  Stara siba,  Sopotnica,  Sveta vodica,  Smukova skala,  Sedam doline,  Suva provalija,  Sitnicka reka,  Svatovsko groblje,  Suvi dol,  Smrdljiva bara,  Smrdljivi klad.,  Smdan klad.,  Suljin trap, Svinjski klad.,  Sokolica, Stubeni kamen,  Sinji potok,  Trubarevo,  Tursko selo,  Tri bela platna,  Trifunovo pojatiste,  Trem,  Tumba,  Tamjanika,  Terzijska rupa, Tepino gradiste,  Tri cuke,  Topli dol,  Tresi baba,  Temsicev klad.,  Tetinovo braniste,  Turska straza,  Temska,  Tikvice,  Curkovica,  Uzun eminova vodinica,  Crvena gora,  Crveni breg s.,  Crni izvor,  Crvena lokva,  Crkovnica s.,  Crni vrh, Crnokliste, Crkveno lojze, Cernik,  Cucunje,  Cemerikova poljana,  Cemernik,  Cavci kamen,  Seprkov klad.,  Sankor klad,  Strkovik,  Sipkov kamen,  Suplji kamen,  Sarena cesma,  Savaljikova livada,  Savol kamen,

Manastiri i crkve :

Sv. Antanas,  Sv.Jovan pust, Sv.Jovana biljober,  Sv.Kirik,  Sv.Trojica, Sv.Jovan poganovski,  Sv.Nikola,  Sv.Paraskela,  Sv.Adam i Eva,  Sv.Bogorodica pusta



Odg: Spisak toponima iz mojih planova - BrankoV - 25-08-2017

Goldy ti tvrdis da si ovo postavio..........


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - Zola99 - 30-08-2017

BrankoV da li mozete da pogledate moju poruku i odgovorite na nju?
Hvala
Lazar


Odg: Spisak toponima iz mojih planova - BrankoV - 30-08-2017

trenutno nisam kuci javicu ti se....pozdrav