Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
eve edna vistina za tragacite na blago
#11
Pozdrav , jas sum nov ovde i bi sakal da znam dali ima nekoj nekakov zxapis za planina Osogovo za nekakvi bundi...
Odgovori
#12
Pozdrav, jas sum nov na ovoj forum i bi skal da znam dali nekoj ima nesto za planina Osogovo za nekavi 3 bundi ili nesto za Ratkova skala Big Grin Big GrinBig Grin
Odgovori
#13
dali skala ide u pestera i dali ima vodenica
Odgovori
#14
dali znae nekoj za sedumte momi vo pesterata
Odgovori
#15
bundite se vo pestera i vo blizina ima tri vodenici
Odgovori
#16
od vodenicata do pesterata dali ima skali
Odgovori
#17
KAJ MENE IMA DOSTA ZA OSOGOVSKITE PLANINI NO NEMA DA KOMENTIRAM STO POTOCNO IMA AKO NEKOJ ZNAE NEKOJI ZNACI NEKA PISE
Odgovori
#18
juas znam 3 znaka vo blizina na selo pantelej. stanuva zbor za krst so tocka juzno od manastirot , uste eden takov vo isti pravec, i znak kopito od konj.da se stopli malce ke gi slikam i ke gi pustam slikite. eden od krtovite e unisten.pozdrav
Odgovori
#19
pozdrav do studio-naso prijatele kaj nas vo strumicko ima edno mnogu staro kale vo negova blizina ima visoka karpa na taja karpa odzgora ima bunar ili nesto kako odzak na fabrikite dlabok e mnogu neveruvam deka nekoj bi vlegol tamu a od dolnata strana na karpata izvira mnogu silna voda cela reka izvira od samata karpa tuka vo taja karpa ima i pestera vo blizina ima i mnogu star manastir jac mislam deka se raboti za taj skriven muzej vo taja karpa ima vo pesterata pronajdeno sest medaljoni od anticko vreme teski po edno kilo i nesto ako tiznaci toa nesto moze da kontaktirame aaa da ne zaboravam vo pesterata imas e i dosta znaci eden e izvaden i prodaden e vo italija ako imas dokument kazi koje toj znak bese zalepen na tavanot od pesterata pozzz
Odgovori
#20
koliko je sirok taj bunar ili odzak, jel ima mesta da se covek spusti unutra.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)