Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rašlje
#11
(15-10-2011, 11:44 AM)Krusarac link Piše: Prijatelju ne obracaj paznju na ovog Baneta on da je normalan nebi lezao u zabelu pet godina,tamo mu sve isprali mozak.I ovi ostali sve to ista banda.
Znaci to je u principu namenjeno za vece stvari jel tako?Jel se desi nekad nesto sitnije da se nadje?
I molim te kazi mi jel imaju te raslje neko ime neku marku,gde si ih kupio u Nemacku?

odma da se razumemo, to u zabeli je bio jedan veliki nesporazum,
prakticno nevin covek toliko vremena da provede tamo pa to nije u redu, majke mi...

inace te raslje koliko sam saznao nisu predvidjene za manje predmete, znaci nista ispod 15-20 kg zlata nece ti prepoznati kao pozitivnu metu,
zato uzimaj samo raslje koje imaju mali kontejnercic u koji se stavlja predmet od materijala koji trazis, najcesce su to dukati ili nakit,
mada neki traze i naftu sa tim rasljama
moze da se desi da u pocetku dok ne upoznas raslje malo vise kopas ,
al to je svejedno dobro za kondiciju i zdravlje, tako da te raslje postaju multifunkcionalne jer sluze kao terapeutsko pomagalo u zdravstvu.
masa psihijatara i psihologa u svetu raslje danas predlazu kao ultimativno i alternativno sredstvo za lecenje nekih psihosomatskih oboljenja,
a zna se da zdravlje nema cenu, zato su te nove raslje malo skuplje od normalnih metal detektora...
Odgovori
#12
ja sam raslje koristio kao klinjo kad sam imao 6-7 godina, sa bratom i dan danas se prepricava po selu nase neuspesno traganje za blagom i krateri po dvoristu Smile sada nakon 20 i kusur godina me malo blam da se pojavim sa najmodernijim novim VLF detektorom, a kamoli sa rasljama ...
Odgovori
#13
@bane samo da ti kazem nisam imislio da im je domet 2km ili ko zna tacno koliko ali je fora da kada leti avion iznad mene raslje odma reaguju na njega a ti vidi kojom visinom leti neki avion,to me cudilo i pitao sam od cega se sve sastoji avion i rekli mi da ima i dosta stvari koje podsecaju na plemenite zato sam i reko da ne znam na koju tacno daljinu rade ali ocigledno na veliku,kao drugo sitnije stvari nalazis isto ja sam naso 11srebrenjaka i to u naseljeno mesto mada sam mislio da necu uspeti jer garant ima neka druga kolicina koja je vec jer je ipak bilo naseljeno ali cim sam se okrenuo ka kuci samo su me tamo vukle uso sam u tu cakmaru i vukle su ka pepeliste i tu sam ih naso....,ove moje raslje mogu samo dvoje da koriste jer jedan ima jedan par a drugi druge znaci ukupno su 4raslje ,inace mi je to nabavio lik iz nemcke.Samo znam da mi je reko da su ekstra i da pozurim da ih nabavim jer nema puno u ponudi ,jedino sta mi nije reko odakle ih tacno nabavio niti sam dobio bilo kakav racun jbg...uostalom verujem da ti Bane imas znanje ali ni ti ni ja ne mozemo sve da znamo.....a ako mislis da sve znas sto se ne prijavis na izbore trebao bi nam takav jedan ...zar ne cika Bane???
Odgovori
#14
@Timakumminus
s obzirom da je najblizi aerodrom /niski/ od tebe udaljen sesdesetak kilometara to znaci da je avion vec uveliko uzleteo a zna se da saobracajni avioni u proseku odrzavaju visinu leta od 8 do 12 kilometara,
sto ce reci da su tvoje raslje mnogo mocnije i da su ona tvoja dva kilometra samo los subjektivni osecaj
ako se pitas kako to
recicu ti da je moguce da je taj avion prevozio neku vecu posiljku zlatnih rezervi iz narodne banke, pa su zato raslje reagovale tako burno.

ps.resio sam da se ovaj put ne prijavljujem na izbore jer mi je vec momotono da od izbora da izbora pobedjujem,
nije mi vise zanimljivo.

srecu sam nasao u radu sa alternativnim metodama spiritualnog dizanja svesti na nivou druge cakre ,
to me je naucio jedan saman koji podno bukulje proizvodi univerzalne viskove istine a eksperimentise i sa visekanalnim molekularno frekventim rasljama licne izrade koje upravo zavrsava a koje ce se raditi za svakog posebno narucioca i za cije koriscenje ce se dobijati diploma posle dvonedeljnog kursa.
tebi to naravno nije interesantno jer vec imas slicne personalizovane raslje, ali siguran sam da ce se ovde naci mnostvo zainteresovanih za tu visokosofisticiranu opremu.
Odgovori
#15
Od kog materijala su te raslje,jer drvene rucice imaju?
Odgovori
#16
@Krusurac ovako od spolja je aluminijum a prednji krajevi koji su i najbitniji oni su kao prvo isto od aluminijum ali unutra u te vrhove ima neka smesa ,ne znam tacno sta je samo mi reko lik koji mi dao da imaju i zlato u sebe sada koliko i sta jos ima ne znam .....@Apis ja sam jurio detektorom po moj kraj ,nazalost ne mozes preko dana jer ima dosta ljudi koji u moj kraj i nisu bas ljubazni pogotovu kada vide detektor u ruke,a mesto na koje sam to video je jedno od jacih u moj kraj i tu su bili rimljani,turci,hajduci zbog toga sam i pitao jer ima dosta stvari na koje mozes da naletis a ako nemas znanje najebaces od neku zamku,otrov itd a veruj mi jos mi se zivi Wink.
Odgovori
#17
    Što se tiče rašljarstva, u davna vremena,kada nisu postojali nikakve savremene sprave poput detektora ili nečega sličnog, posebno su Rimljani imali uhodane ekipe "rašljara"koji su nepogrešivo pronalazili samorodne žile zlata širom imperije. Kako, na koji način, pokušaću da Vam pronadjem par tekstova na ovu temu ih njihovog perioda. Nadam se da ću uspeti da prvo pronadjem ako ima na netu te da Vam pošaljem link, ako ne svakako imam nešto po literaturi. Važno je reći da su ti ljudi koji su se bavili rašljarstvom, u ta vremena, bili "prirodno obdareni ljudi" ! Tako bar piše o njima. Kako i čime obdareni možemo samo naslućivati, ali svakako rašlje ne treba uzeti totalno neozbiljno i odbaciti ih totalno u ovo vreme savremene civilizacije! Ima tu nečega što mi ipak neznamo puno.
Odgovori
#18
(17-10-2011, 11:09 AM)popmartin link Piše: Važno je reći da su ti ljudi koji su se bavili rašljarstvom, u ta vremena, bili "prirodno obdareni ljudi" !
doduse ni tehnologija ondasnja i ova danasnja nije bila ista ali 
cisto sumljam da su bili toliko obdareni da su na par kilometara daljine videli zlatnu zicu kao ovi danasnji rasljari...

zna li se sta bi se desavalo sa rasljarima ako pogrese,
mislim ono kao kazu evo ovde ima zlata kopajte,
pa kad ovi nista ne nadju jesu li rasljari zavrsavali u kavezu sa lavovima ili ispijajuci topli cajic od egipatskih pecurki iii su im svaki put progledali kroz prste ....
Odgovori
#19
    Bane, šta su im radili,pojma nemam. A da su se po neki put zeznuli i oni, verujem da jesu. Sa druge strane, ako su im se stručnjaci sa rašljama i preračunavali pa promašili, ta nisu tamo kopale one velmože,kopala obična raja i robovi!  Skupe 5-6000 "udarnika" izbuše neko brdo i ako su nagazili-nagazili, a ako ne "udarnike "premeste na neko drugo mesto i sve iz početka. Ali je očigledno da su,bar što se tiče naših terena, toliko sistematski očistili ono što je vredelo, bilo kopanjem-bilo ispiranjem, da im treba skinuti kapu. Ovi naši danas skupljaju neke mrvice,tek da se kaže da ima žutog.
Odgovori
#20
Cuo  sam  razne  price  o  tome .Te  raslje  od  lozu  te  od  vrbu  itd.Nedavno  mi  je  doslo  do  ruku  neko  ''cudo''  za  koje  jedan  moj  prijatelj  tvrdi  da  je  u  nemackoj  dao  velike  pare.ima  jedan  ok rugao  metalni  rukohvat  gore  ima  malo  lagerce  u  koje je  navucena  mala  osovina  i  gore  u  nastavku  ima  neku  cev[u  koju  treba  da  se  stavi  to  sto  oces da  trazis]  i  opet  poklopce  i  na  kraju  dugacku  antenu.Kada  sam  ga  pogledao  pomislih  u  sebi  e  moj  brale  gde  ti  baci  pare  bolje  da  si  dao  u  kafanu  i  na  lepe  zene.Ostavi  to  on  kod  mene  da  mi  se  nadje. Koji  cemi  pomislih  ja  .  pre  neko  vece  stavismo  u  njega  zlatno  lance  bilo  je  taman  knap  puno. Pogledaj  dali  ima  nesto  kod  mene  kuci.  televizor  je  radio  klima  uredjaj  takodje. Uzmem  ja  to  u  ruku  i  trudio  sam  se  da  ga  drzim  u libelu  kada  ono  cas  na  jednu  cas  na  drgu  stranu.Dignem  pogled  i  vidim  mog  drugara  kako  ide    po  sobi  a  ovo  cudo  ga  prati.Abre  sta  je  ovo  ovo  izgleda  prati  tebe    ovo  rekoh  nevalja  za  nista  bas  kao  sto  sam  i  mislio.  On  i  njegova  zena  se  nasmejase  i  tek  tada  mi  pokaza  dve  manje  kutije    sa  nakitom  koje  nisam  mogao  da  vidim  od  sanka.Ja  i  pored  toga  mislim  isto  sto  i  pre  gledam  ono  cudo    i  nije  mi  jasno  o  cemu  se  radi.  Probao  je  on  sa  njime  isto  kod  njega  nece  da  ponovi  isto  probala  je  i  njegova  zena  i  kod  nje  nece  a  kod  mene  kobajagi  radi.Probao  sam  da  ga  namerno  smotam  na  neku  stranu    ide  ali  bez  kontrole  brzo.  kada  ga  stavim  u  libelu  prati  kutije  sa  nakitom.Nije  mi  nista jasno. 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)