Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raskovnik
#11
Pozdrav kad si vec pokrenuo ovu temu, cuo sam i ja slicne price o ovoj travi samo sto sam ja cuo da se moze videti u noci kada je Bogojavljenje a ne Djurdjevdan e sad ko li ce ga znati. Postavi sliku tog lista zenke bas me interesuje.
Odgovori
#12
Nisam znao da cak i Wikipedia je napisala o Raskovniku. Big Grin Big GrinBig Grin
http://en.wikipedia.org/wiki/Raskovnik


Priloženih Datoteka
.jpeg   Raskovnik.jpeg (Veličina: 13.78 KB / Preuzimanja: 278)
Odgovori
#13
Ovaj sto je osusen list dala mi je ta baba pre 15-tak godina, a ovaj manji mi je dao pre godinu dana jedan prijatelj.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#14
Hvala na slici ima slicnosti???
Odgovori
#15
Citat:Ovaj sto je osusen list dala mi je ta baba pre 15-tak godina, a ovaj manji mi je dao pre godinu dana jedan prijatelj.


da biljka se zove list na list, predstavlja amajliju.
Odgovori
#16
Zove se list na list ili veprina - lat. Ruscus Hypoglossum. Belo cveta a ima plod u vidu crvene bobice.
U google-u otkucajte latinski naziv i naci cete objasnjenja.
Odgovori
#17
Potrazite na mrezi sve o Mandragori Atropa ili njenoj pod vrsti Mandragora Oficarium to su latinska imena naseg Raskovnika. Oni koi su otsluzili vojsku mislim da dobro znaju da je Atropin nervni bojni otrov.Za one koi neznaju ,Atropin je jedna od najjacih psihotropnih supstanca koja veoma brzo deluje na nervni sistem i izaziva halucinacije. Pa mislim da odatle mu nasi dedovi i babe pripisuju nad prirodnu moc. Drugo ime za Raskovnik  je [b]Mandrake[/b] sto u prevodu bi bilo nesto kao covek-zmaj. Pozdrav
Odgovori
#18
simpaticne i divne pricice pa mi svi zivimo u Svajcarskoj oh kako je lepo ziveti.
Odgovori
#19
Potovani forumasi,

Raskovnik postoji.Ima muskog i 9 zenskih vrsta.Koren je bitan a ne list.Moze se i danas naci.Vadi se u odredjeno doba godine i dana uz koriscenje rituala.Morate naci zivog i cuvati ga u malom drvenom sanduku oblozenog pcelinim voskom.Nije na svim mestima potreban Raskovnik i on nema bas sve moci koje mu se pridaju.U celoj toj prici bitan je Spiritualni entitet ili bice koje nastanjuje koren a ne biljka kao biljka....to odlicuje da li je ziv ili ne.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#20
Ovi listovi na slici dragi kolege ako neko zeli ja to gajim ispred kuce u nasem kraju ga ljudi zovu Zalis
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)