Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DELTA SNIFFER XR-71
#31
Citat:Pozdrav FIX , koliko je detektor stabilan i dali ima gubitaka u zemlji u odnosu na vazduh
Zdravo.Naravno da ima neznatnih gubitaka u zavisnosti od vlaznosti,mineralizacije.Kroz sve testove koje je detektor prosao na razlicitim vrstama zemljista-svuda se bez problema moze smiriti da radi skroz mirno i stabilno.Veca mineralizacija smanjuje dubinu i obrnuto.
Pozdrav...............fixxx Big Grin Big GrinBig Grin

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#32
Pozdrav Svima!
Pono dobrih stvari sam cuo o Delti i odlucio sam da napravim jedan.Cim zavrsim,postavicu slike!
Pozdrav!
Odgovori
#33
Pozdrav,posle duzeg vremena!Rufuse,cestitam na odluci,Delta je stvarno dobar detektor!Javi ako negde "zapne" prilikom samogradnje,pomoci cu ti koliko god budem mogao.
Pozdrav..................fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#34
Zdravo fixxx. Kazi mi koje je velicine najmanji predmet (od obojenog materijala zlato, bakar...) koji mozes detektovati malom sondom(32cm) i na kojoj daljini?
Odgovori
#35
Citat:Zdravo fixxx. Kazi mi koje je velicine najmanji predmet (od obojenog materijala zlato, bakar...) koji mozes detektovati malom sondom(32cm) i na kojoj daljini?
Pozdrav,dr.jare-evo odgovoraConfuseda postojecom malom sondom 32 cm zlatnu vencanu burmu u vazduhu Delta Sniffer vidi na 31 cm a u zemlji na 27 cm.Test je izvrsen tako sto je prsten spusten kroz plasticnu cev ukopanu u tvrdu zemlju pod uglom od 45 stepeni.Zemlja je srednje mineralizacije,suva i bez metalnih predmeta u blizini.
U planu je izrada manje sonde gde ocekujem jos bolje rezultate na sitno zlato i numizmatiku.
Veliki pozdrav.............fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#36
Citat:Pozdrav,posle duzeg vremena!Rufuse,cestitam na odluci,Delta je stvarno dobar detektor!Javi ako negde "zapne" prilikom samogradnje,pomoci cu ti koliko god budem mogao.
Pozdrav..................fixxx Smile SmileSmile
Pozdrav Fixxx!
Novi sam na ovom sajtu i moram da Ti se zahvalim na ovom lepom doceku!Sigurno cu imati probleme oko samogradnje i sigurno cu i pitati!Prva stvar,koji me muci to je to,da sam puno citao o Delti na raznoraznim sajtovima(naravno,sad mi se sve zbrkalo u glavi...),i video sam,da ima vise verzija!Najvise mi se svidja sa jednostranim pcb-om...mada i od te verzije ima barem 3 verzije.Druga stvar,koji me zabrinjuje je sonda...planiram da napravim sondu precnika 45cm,i sondu od 1mx1m.Internet,ili ADSL kabl mi izgleda naj prikladniji za izgradnju tih...ali sigurno ima i drugih nacina.
Uskoro pocinjem sa izradom,i jos jednom Ti se zahvaljujem na pomoc!
Puno pozdrava!!!
Rufus
Odgovori
#37
Citat:[quote author="fixxx"]Pozdrav,posle duzeg vremena!Rufuse,cestitam na odluci,Delta je stvarno dobar detektor!Javi ako negde "zapne" prilikom samogradnje,pomoci cu ti koliko god budem mogao.
Pozdrav..................fixxx Smile SmileSmile
Pozdrav Fixxx!
Novi sam na ovom sajtu i moram da Ti se zahvalim na ovom lepom doceku!Sigurno cu imati probleme oko samogradnje i sigurno cu i pitati!Prva stvar,koji me muci to je to,da sam puno citao o Delti na raznoraznim sajtovima(naravno,sad mi se sve zbrkalo u glavi...),i video sam,da ima vise verzija!Najvise mi se svidja sa jednostranim pcb-om...mada i od te verzije ima barem 3 verzije.Druga stvar,koji me zabrinjuje je sonda...planiram da napravim sondu precnika 45cm,i sondu od 1mx1m.Internet,ili ADSL kabl mi izgleda naj prikladniji za izgradnju tih...ali sigurno ima i drugih nacina.
Uskoro pocinjem sa izradom,i jos jednom Ti se zahvaljujem na pomoc!
Puno pozdrava!!!
Rufus[/quote]
Odmah da ti kazem,svaki pocetak je tezak,ne daj se obeshrabriti,sa prvim uspehom zaboravices sve poteskoce koje si imao tokom samogradnje-ili za pocetak probaj da napravis neki jednostavniji detektor-npr. BFO iz topica "Moj prvi detektor".Meni je delta samo sto se teorije tice zadavala glavobolje vise od pola godine.Uglavnom-nije lako-ali mora tako Big Grin Big GrinBig Grin .Ceo zivot sa uci,posle prvog nalaza zaborave se svi problemi a posle pocinje usavrsavanje.Zelim ti puno srece u samogradnji!
Veliki pozdrav.................fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#38
Sto se sonde tice,ADSL kabal je dobar,ali obavezno izmeri precnik zicica u njemu,jedna mora biti preko 0,5mm,nikako manje,jer induktivnost mora biti oko 1000 mH.

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#39
Pozdrav Fixxx!
Hvala lepo za savet!Ja vec 15 godina koristim Vlf uredjaj,Minelab Musketeer XS Pro i veoma sam zadovoljan sa njime...ali sad hocu da se isprobam i sa PI uredjajima.Nadam se,da ce mi pruziti puno zadovoljstva.Pravio sam vec jedan Bfo detektor i veoma sam bio iznenadjen sa uspehom,...mada znam i to,da sa PI detektorima sasvim je drugacija situacija,ali svakako cu zapoceti izgradnju!
Veliki Pozzz!
Odgovori
#40
...i jos nesto,...u vezi sa sondama moracemo detaljnije da se dogovorimo!
Hvala!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)