Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Srbenica
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4
Pa sad , drugari moji , mi verovali ili ne u selu gostusa se pravi etno selo . E sad to sve ne bi bilo cudno da cujete ko su finansijeri ( a verovatno i izvodjaci toga ) ovog poduhvata.  IZRAELCI .  Mi smo raspravljali o verodostojnosti , o izvorima o onome sta se nalai u toj magazi ili vec sta je dole kad ono ete ti ga . Ja sam odavno nacuo da su tu umesane razne SILE  kad ono tamo .... u ovoj razcepljenoj zemlji necemo uspeti da sacuvamo ni nasu istoriju ni nasa blaga . SRAMOTA . Odakle njima cak tamo izvori o ovome ? Ustvari , KOJI SU NASI IZVORI OSIM TIH PREPISA I NAZOVI PLANOVA . Ocekujem ozbiljne komentare i ozbiljnu raspravu po ovom pitanju .

marsovac

E minicicu...uzas jedan sta nam rade....uzas...

kosac

Zdravo Mincicu
Kada nisu nista nasli ni posle 10 godina rada naravno da moraju da prodaju pricu nekom da bi se izvadili iz bule. U nekoliko navrata sam govorio da su promasili mesto za mnooogo km. Ne sekiraj se neka im je sa srecom etno selo.
Jos uvek je daleko od javnosti ono pravo!!
Pozdrav

indijana

MOCNI GEO SATELITI,TRADICIONALNA LJUBAV PREMA ZLATU.

kosac

Moram da prozborim za Srbenicu Srebrenicu.
To je jedan od gradova koji ima u sebi jednu od relikvija koja je donesena iz Jerusalima. To je grad Njemanjica i oni su ZNALI sta ima ispod grad u dubinu zemlje .  Prostorije u Srebrenici su na dubinu od 30 - 35 metara tako da su tu tuneli  veeeoma duboko i one  su na dva sprata. Unutra stvarno ima vode,  ona pokrece mehanizam i cuva relikviju od kradje.
Jedini problem je sto to uopste nije tu gde se misli da je. Podaci su dosta tacni.Samo ... .

Andrej

U bre Kosac ti si ko baba Kurana,sve znas bre i ti znakovi i te price,odakle gi izvlacis more  Smile, ija bi voleo da znam takve stvari , pa makar informativno.Pozdrav,samo tako nastavi,volim da citam tvoje price. Smile !!!
Epa kod mene se spominje u moj kraj Baranica i podzemne tunele koje vode do ko zna gde samo jos niko nije iztrazio jer je nesigurno a dosta se price vrte po grad da ima dosta blaga na kraju tih tunela ali ja ne verujem jer okle toliko blaga u ruralno i podgranicno podrucje....koje ni u doba rima ni vizantije nije bilo znacajmo...sem Romulijane ....... ??????

kosac

Pozdrav timakumminuse
da kod vas postoji rimsko vizantijski lokalitet Baranica. Nisam rekao da postoji ogromno blago nikada ni u jednom postu, rekao sam samo da postoje odaje u kojima se kriju relikvije , upotrebni predmeti i nakit. Od celokupne kolicine zlata do sada iskopanog u Svetu moze se uraditi kocka stranice15 metara . Ali nije samo zlato vredno!!!
Sto se tice tvoje Baranice postoje nekoliko tunela koji se prostiru ispod nje i do nje ( Baranice) ali sto je jos interesantnije tamo postoje jos nekoliko dobrih lokaliteta koji su povezani tim tunelima.
A tvoj kraj je poznat po Zlatnom Timoku tako da tamo nije bila sirotinja .Bila je u tvom mestu timacum minusu tamo su bili penziopnisani legionari a sam lokalite je sluzio kao konjusnica odnosno usputna stanica za put koji je vodio na istok.
Imam jednog druga tamo koji to zna bolje od mene pa razgovaraj sa njim to je GRANTS
POZDRAV
Nisam ja reko Kosac da si ti to reko nego onako citajuci dosta knjige i jos pokoje razgovore sa Arheolozima koji su vrsili iskopine nad Ravnom shvatio sam da su dosta ljudi u zabludi sto se cini kolicine zlata iz tog perioda....mada uzecu u obzir da smo mi ipak bili tranzitna zemlja bili i ostacemo mozda se desi da je nesto zalutalo i tu.....postoje price i legende ali ajde da ne duzim....da ima dosta stvari koji nisu od zlata ali izuzetno vredni samo sto je dosta prodato a koliko je ostalo i sta je ostalo to ne znam .....tvog prijatelja Grants garant znam ipak je to mali grad a ako ne garant mi zna blizu porodicu jer svi se bave traganjem......samo i ovo moram da dodam slusajuci starije tragace onako i njihove price ponekad mi se cini da deca imaju manju mastu nego pojedinci iz mog kraja ....nazalost .p.s nikog necu time da uvredim samo da iznesem svoje misljenje iz moje palanke  Wink

kosac

Zdravo timakumminuse
Raznih tragaca ima ali koliko ja vidim ti si upoznao one koji vole bajke i imaju malo znanja. U ovom hobiju moras cvrsto da stojis na nogama i da znas puno CINJENICA,  i da si VIDEO SVOJIM OCIMA  dosta stvari i onda mozes da se posvetis uzivanju u nalazenju novcica , figurica, ostava , priloga itd.
A ovaj post je o Srebrenici i odajama  ispod grada. Veruj mi da postoje odaje jer sam ih ja video. NE tu u Srebrenici vec u drugom delu Srbije. Ali to je nesto za one malo naprednije tragace koji imaju iskustva sa Rimom.
Pozdrav
Stranica: 1 2 3 4