Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: IZGUBLJENO BLAGO
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Prije svega veliki pozdrav svima na forumu Smile
Vec neko vrijeme godinu i jace sam na forumu i prelistao sam dosta toga, od znakova lokaliteta itd,  i mnogo sam se iznenadio (pozitivno), Nalazima,mapama, Iskusnim tragacima na njihovim nalazima (ne puno objavljeno sta je nadjeno naravno da ne treba objavljivati iz znatnih razloga, ali eto neki su objavili, cini mi se rasprava je bila na neki post neko je postavio pitanje: Da li je neko nesto nasao ili samo mlatite gluposti, gdje se je jedan tragac nasao prozvanim pa objavio javno svoj nalaz, Vjerovatno iz revolta na postavljeno pitanje Smile). Nemam licnog iskustva iz ovog hobija niti sam ikada izlazio na neke terene, i trazio bilo sta, ali dosta toga volim da citam o tome, i analiziram neke stvari, osjecam da imam ljubavi prema tom hobiju. Razlog tome je sto sam iz Bosne pa o tim stvarima malo iko i prica, a kamo li da se nesto radi. Da predjem na konkretne stvari pa bih zamolio iskusne tragace da mi odgovore na neka moja pitanja, naravno ako budu zainteresovani za to Smile
1: Kod vas koliko sam skontao nalazilo se je prema nekim starim spisama, mapama i slicno
2: Da li neko zna da li u Bosni postoji mogucnost slicnim spisama kao kod vas u Srbiji, Crnoj gori, Makedoniji, Bugarskoj, ovo pitam jer sam procitao negdje da je postojao neki Hajduk Novak na Romaniji u Bosni, pa tako nastade i Novakova pecina, duboku u sumi Romanije.
Tako isto da su hajduci u to doba, Negdje na Romaniji oteli od osmanlija veliko blago, izmedju ostalog i ogrlicu Osmanskog Carstva koja je i dan danas ziva i nalazi se negdje u Beogradu. Prnesena sa koljeno na koljeno, (Iskusni tragaci vjerovatno znaju o cemu pricam) Sto dovodi do toga da su i hajduci bili na Teritoriji Bosne u tom periodu
3: Iz licnog iskustva imao sam priliku da vidim na kamenju (Duboko u planinskim sumama Bosne) uklesane Krstvove na kamenju, Jednu veliku lepenku na jednoj Velikoj stijeni do koje se moze doci iskljucivo sa nekim camcem jer je od magistrale nekih dvadesetak metara ( Ovo sve vidjeno je sasvim slucajno dok sam isao u  branje borovnice i ostalih plodova. Sve ovo mogu uslikati prve prilike kada odem na te lokacije
Veliki pozdrav svim tragacima