Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: коњ
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2
коњ на коњу седло на седло кубура окренута према земљи.планина кукавица
Postovani g.Sasa,

da li su nadjena 2 gvozdena kljuca i neki papir?

Prema onome sto ja znam to treba da bude blizu Vranja potez Curkovica i konj treba da ima dva samara.

S postovanjem,

Vudi
Postovani g. Vudi                                                                                                                                                                                                                                                          Ta prica sa tog konja kruzi godinama. U sedlo dva kljuca, pa u gvozdene bisage dva kljuca i koska u kosku planovi.....Gde su ostali znaci koji se tu nalazenu okolinu....Samo prica za zimske dane tada se konj pojavljuje.......Slikajte celog konja i stavite danasnje novine i mozemo da pricamo na tu temu...Pozdrav
један самар на њега кубура гледа према земљу ,чекам даље детаље и јавићу где се тачно налази .
Postovani forumasi,

tacno je ovo sto g.Branko kaze,to je i meni receno.Od mene su trazili da dodjem aparatima da snimamim i ja sam to odbio jer sam trazio da posalju delic papira koji je navodno nadjen da vidim koji je to tekst koji oni ne mogu da desifruju.Nisu poslali i ja nisam otisao a inace znam o cemu se tu radi.

S postovanjem,

Vudi
јесте потез чурковица враљски део
Postovani g.Sasa,

da li Vi znate licno gde se nalazi konj i sta je nadjenu tu?

S postovanjem,

Vudi
Taj konj nije na Curkovicu, znas li gde je na brdo staro kale ili gradiliste...
Koliko konja po zemlji Srbiji baz jahača i sa jahačem. Imali šta i za ovog sa jahačem
Citao sam neka tumacenja vezane za konja koje pominju da,konj moze da simbolizuje sunce,cesto se radi od grobu,"da je to to grob onog ko zeli da mu grob bude prinadjen" ,sedlo moze da oznacava zamku +grob,
Pominje se krst na konju,cesto se trazi dodatni znak (zdrebe,kopito)
Stranica: 1 2