Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Prasanje
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2

King

Ima li nekoj dokument za kvacka so sedum pilina edno na grbot a drugite pozadi ?
Ima sliki.

zoki m.

dokument ima postavi slika

King

Ke pustam slika, daj mi samo kratok opis na mestoto i sto ima na poslednoto pile

King

Eve slika

zoki m.

ovaa slika ti e prezemena od turskiot forum.    ama eve ke ti kazam  sto treba da ima.  treba da ima vodenica dve zmii. i drugi raboti.....
A kako da go najdam Turskiot FORUM

luda1966

pozdrav kolege i srecni praznici , svi koji zele da malo zavire kod brace u turskoj a  ima sta i da se vidi evo stranice,,
http://www.definegizemi.com/antik_para/

King

Zoki... Rabotata e vo Makedonija. Taa slika e original od mene slikana. Celata slike e pregolema da ti ja pratam pa ja skrativ za da dojde do dozvolena golemina za da mozam da ja pratam. Dali ima nesto za dve zmii isprepleteni kade megu glavite ima krst. Podolu od ova prasanje...
Ako sakas moze da se sretneme bilo kade vo istocna Makedonija ako imas stvarno dokument.

zoki m.

kolku se odaleceni zmiite od kvackata so pilinja. i kazimi na koja planina e. nemora precizno.
King,kazi mi gde se nalaze ovi znakovi,u pesteru ili su napolju na otvorenom? Pored spletenih zmija tu trba da bude jos znakova i nekih brojeva ,
Stranica: 1 2