Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Novo selo
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2
Trazim Novo selo neznam gde je, u svakoj opstini ima po jedno selo a u ovo N. Selo ziveo kolar Lazar koji je imao veliku kucu pored skole vreme radnje upitanju su nemci... Ako neko seti ovoga neka se javi... Pozdrav
Kuca njegova je imala podrum i sprat i imao tri polukruzna prozora i grob cerkin jer je on ubio zbog turcina i tu sahranio.... Skola sa dva vanjska wc...
Pozdrav Branko,
ne znam gde je lokacija koju tražiš ali mi upada u oči da si u prvom postu pomenuo Nemce, a u drugom postu da je otac ubio ćerku zbog Turčina... Sad meni nije jasno kada je bila ta afera sa Turčinom  jer su Turci otišli s našeg Juga znatno pre Nemaca.
Prosto je Timlok u to Novo selo je ziveo kolar Laza svi su znali za tragefiju sto je ubio svoju cerku ds nebi se udsla za Turcina i sahranio u fvoridye pored svoje kuce.... Za vreme rsta stab nemscki je bio u njegov kuci posto je bila veliks s ostatak vojske je bio u skoli... Zato spominjem tog kolara po tome je poznata njegovo dvoriste i kuca tu je bila i njegova rsfkonoca i torovi cak je imao i cesmu najverovstno doveo vodu u dvoriste... Pozdrav
Poz BrankoV,da pokusam da ti pomognem sobzirom da smo iz istog kraja verovatno vec znas za N.selo iznad Predejana.Mozda je to bas ono sto trazis.Ima skola ima poljski wc u dvoristu a i ma i kuca blizu skole.Pozzzz BrankoV.
Posto smo iz istog kraja mozemo da idemo u akciju to se nalazi iznad Gornju Lopusnju.
Cuo sam za to samo da potvrdimo dali je nekada ziveo neki kolar Lazar i da je imao kucu sa tri prozora, i u dvoriste grob od cerke.......moze posle na pp...
ovo ti je sigurno za srbije tako?
da
Da nije Novo selo kod Bele palanke.
Stranica: 1 2