Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: jedna legenda o blagu
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3

kaevajana

zdravo, pitanje do iskusnijih clanova foruma.

Ima jedna legenda o zlatu u nekoj muslimanskoj zemlji gde na mestu gde se pretpostavlja da je zlato javlja se bar jednom godisnje jaka svetlost. Pitanje: dali ima makar kakvo logicno objasnjenje za ovu svetlost, povezano sa zlatom? Isto, dali je nekome poznata neka materija, biljka ili sta i da je, koja ispusta miris koji uzrokuje halucinacije? Radi se o radu na scenariju za neku avanturisticku pricu, pa tako da nije vazno da objasnjenje bude tacno, samo da bude logicno. Na mesto gde se blago nalazi, javlja se jaka svetlina i onima koji pridzu tamo desavaju se halucinacije. To treba da se objasni nekim logicnim objasnjenjem.

Ako ima neko ko bi znao logicno objasnjenje, zamolio bih nek pise. Unapred hvala.

milan

  Postoji naučno objašnjenje za sve to. nešto je na tu temu načeto na ovom forumu pa prelistaj,

http://www.skrivenoblago.com/forum/index...320.0.html

mpeca

Zdravo  prijatelju. Ja  nepijem  alkohol  a  i  nepusim ,  sto  se  opijata  i  halucigena  tice  takodje  niti  sam  ih  koristio  niti  imam  nameru  tako  da  je  kod  mene  sve  direktan  prenos  a  pomaze  mi  samo rucna  konica  koju  ponekad  moram  da  vucem sa  dve  ruke    .      Nisam  cuo  za  tu  travu  ali  cu  probati  da  dobijem  neku  informaciju  i  cim  je  saznam  dobices  je .Sto  se  isijavanja, ognja,  koje  iz zemlje  ide  prema  nebu  cuo  sam  od  moje  najblize  rodbine  i  od  mojih  prijatelja.price  vezane  za  tu  pojavu.Ispricacu ukratko samo  jednu  pricu  koju  sam  nedavno  cuo.Naime  to  se  desilo  pre  dvadesetak  godina  u  jednom  selu  u  okolini  Leskovca.Deda  od  moga  prijatelja  je  kao  stariji  covek    uzeo  za  svoj  zadatak  da  cuva  stoku. Svakoga  dana  je  on  izvodio  stoku  na  pasu  nedaleko  od  sela.  Tu  su  goveda  pasla  a  kada  ozedne  vodu  su  pila  sa  obliznjeg kladenca.On  se  vracao  kuci obicno  popodne  pre  mraka  i  tako  je  bilo  sve  dok  jednom  nije    pao  mrak  a  od  njega  i  stoke  ni  traga  i  glasa.Ukucani  su  posli  u  potragu  i  posle  nekog  vremena  su  nasli  uplasena  goveda  koja  su  mukala  i  jurila  okolo  uplasena  a  nasli  su  i  starca  umazanog  u blato    i  mokrog  od  vode.Ono  sto  ih  je  zaprepastilo  bilo  je  to    sto  je  on  bio  oslepeo  i  sto  ih  je  poznao  samo  po  glasu.Pohvatali  su  nekako  stoku  i  zajedno  sa  starcem  posli  kuci.Oprali  su  ga  preobukli  i  seli  su    da  veceraju.Upitan  sta  se  desilo  i  kako  odjednom  da  oslepi  on  je  progovorio.Stoku  sam  po  povratku  poveo  do  donjeg  izvora  da  se  napiju  vode . Toga  dana  sam  zadremao  i    na  izvor  sam  posao  kasnije  nego  obicno, u  sumrak  .Stoka  je  pocela  da  pije  vodu  kada  su  se  tu  iz blata  ispod  izvora  pojavila  dva  plamena.Nisu  u  isto  vreme  i  naizmenicno  su  se  podizali  i  spustali  dole.Potrcao  sam  do  njih  sa  zeljom  da  ih  uhvatim  rukama.Usao  sam  u  taj  oganj  i  grabio  rukama  po  njima  Ubrzo  nisam  video  vise  nista. 
Taj  covek  je  ziveo  jos  desetak  godina  negovan  i  pazen  od  ukucana.Obisli  su  sve  lekare  sa  zeljom  da  progleda  ali  bez  uspeha,Ovo  nisu  pominjali  plaseci  se  da  ih  ne  proglase  ludima.Ja  sam  tu  pricu  cuo  od  sina  i  unuka  toga  starca.Utrenutku  kada  se  to  desilo  on  je  bio  jos  jak  ,  krepak i  covek  neustrasiv .Ovo  je  istinita  prica  koja  tebi  moze  dati  inspiraciju  ali  i  opomena drugarima  da  u’’ oganj ‘’  ne  ulaze  .   
  ISKRENO  POSTENO  I  NARAVNO  OPUSTENO!!!!!   

RoleTDI

ja nisam verovao u te plamenove dok nisam jedne noci video svojim ocima. To da je bilo prisustva coveka, znam da nije jer tada nije bilo lovaca, padala je kisa, bila je noc i mesto je suvise udaljeno i zabito da bi neko tamo nesto trazio u sred noci i po takvom vremenu. A nije ni baterijska lampa, jer lampe ne svetle plavo i slicno kao brener. Obisao sam to mesto ubrzo i nije bilo tragova paljevine. A bas tad kad sam video nisam prilazio jer je kazem bilo lose vreme i noc.

SIN DRAGAN

pre neki dan sam slusao pricu da u jednom selu blizu drine jedanput godisnje se pojavi vatra sama od sebe u planini ,,mestani pricaju svasta a u tom selu naspram te vatre koja se vidi iz tog sela je groblje iz koga je neko izvadio nesto i ostavio u rupi 5 zlatnika.E sad me zanima dali je ta vatra putokaz ili upozorenje ,,jel se covek kune da je on vatru nekoliko puta vidjao.......molim za misljenje  Smile  Smile

konstantin

Sablasnna plavicasta svetlost, ovaj fenomen se javlja  usled raspada organskog materijala tojest truljenja i  poznat je kao barski gas  ili Metan obicno  se javlja nakon prestanka  padanja kise ili u blizini mocvarnih predela.Ovakvo nesto se moze vidjeti i ublizini visoko polarizovanih objakta kao visoko naponskih razvodnih kablova kad je koncentracija vlage u vazduhu velika i ovaj fenomen je poznatje pod imenom korona.Sto se tice  bilja kod nas na Balkanu postoje vise njih koja poseduju psihotropna ili halucinogena svojstva samo cu za primer da spomenem dve Tatulu i Raskovnik (Mandragora Atropa).Postoje i nekoliko vrsta gliva kao Ludara,Bunika itd Sta se tice mirisa kod Korone se moze osjetiti miris Ozona a u slucaju barskog gasa miris Metana.I mislim da tu nema nikakve mistike.Pozdrav

konstantin

(10-11-2011, 08:04 PM)konstantin link Piše: [ -> ]Sablasnna plavicasta svetlost, ovaj fenomen se javlja  usled raspada organskog materijala tojest truljenja i  poznat je kao barski gas  ili Metan obicno  se javlja nakon prestanka  padanja kise ili u blizini mocvarnih predela.Ovakvo nesto se moze vidjeti i ublizini visoko polarizovanih objakta kao visoko naponskih razvodnih kablova kad je koncentracija vlage u vazduhu velika i ovaj fenomen je poznatje pod imenom korona.Sto se tice  bilja kod nas na Balkanu postoje vise njih koja poseduju psihotropna ili halucinogena svojstva samo cu za primer da spomenem dve Tatulu i Raskovnik (Mandragora Atropa).Postoje i nekoliko vrsta gliva kao Ludara,Bunika itd Sta se tice mirisa kod Korone se moze osjetiti miris Ozona a u slucaju barskog gasa miris Metana.U Makedonii proslih nekoliko godina u blizini nekih prirodnih cesma je stradalo nekoliko ljudi od ugljen monoksida .I mislim da tu nema nikakve mistike.Pozdrav

zeus

(10-11-2011, 08:04 PM)konstantin link Piše: [ -> ]Sto se tice  bilja kod nas na Balkanu postoje vise njih koja poseduju psihotropna ili halucinogena svojstva samo cu za primer da spomenem dve Tatulu i Raskovnik (Mandragora Atropa).

Raskovnik (Peucedanum officinale) ne pripada toj grupi.

alrauna

Pozdrav Zeus, raskovnik nije (Pecedanum officinale) vec je Mandragora officinarum (muski) i Mandragora autumnalis (zenski) raskovnik.

zeus

(11-11-2011, 09:27 AM)alrauna link Piše: [ -> ]Pozdrav Zeus, raskovnik nije (Pecedanum officinale)

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B...A%D0%B0%29


(11-11-2011, 09:27 AM)alrauna link Piše: [ -> ]vec je Mandragora officinarum (muski)

http://en.wikipedia.org/wiki/Mandragora_officinarum

(11-11-2011, 09:27 AM)alrauna link Piše: [ -> ]i Mandragora autumnalis (zenski) raskovnik.

http://it.wikipedia.org/wiki/Mandragora_autumnalis

http://translate.google.it/translate?hl=...autumnalis
Stranica: 1 2 3