Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: SMOKOVA DUPKA-jos po nesto o toj temi
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

srecko

Mislim da je dosta toga vec receno o ovoj temi. I na ovom forumu sam puno procitao. Kao izvor su korisceni raznorazni opisi i planovi. Uvazene kolege ce se verujem sloziti sa mnom,ako kazem da u svakom opisu ima neke istine,ali da nijedan nije u potpunosti tacan. Ja bar na tacan nisam naisao. Buduci da sam iz tog kraja poreklom od malih nogu sam slusao price... Neki ljudi znaju cak i imena par ljudi koji su ulazili u smokovu dupku. Svi su ubrzo potom umrli i svi pricali istu,vec poznatu pricu o tome sta im se desilo unutra... Meni je bila zanimljiva prica o jednom pokusaju u kome je ucestvovala i tadasnja milicija... Posle neuspeha i smrti coveka koji je usao,kazu da je tadasnji nacelnik sup-a naredio da se taj ulaz zatvori... Kakav god da je mehanizam koji je ubio te ljude,ostale clanove poduhvata je toliko uplasio da niko nije hteo ni po koju cenu da bilo kome kaze lokaciju ulaza kroz koji su pokusali da udju. Pre nekoliko godina sakupila se ekipa ljudi veoma iskusnih u alpinizmu,speleologiji i u jos po necemu... Ekipa spremnih i hrabrih ljudi sa dosta dobrom opremom. Jedan od njih mi je pricao kasnije da su usli,ali da tamo nema nicega. Po njegovom misljenju to je 'drzava odradila'... Sa velikim uvazavanjem prema tim ljudima,ja se ne slazem sa njima. Razlozi su mi sledeci. Nista ne moze da se uradi tako tajno da mestani tog kraja ne saznaju. Pa jos ako se uzme u obzir kolicina zlata koja se,po opisima i planovima tamo nalazi,ne mogu poverovati da je bilo ko uspeo da 'ocisti' smokovu dupku u takvoj tajnosti da niko to ne vidi niti cuje o tome. Takva jedna expedicija,po mom misljenju ne bi mogla proci neopazeno. Prema tome,mislim da legenda o smokovoj dupki produzava da traje Smile
pozdrav srecko, u potpunosti se slazem sa tvojim razmisljanjem, jer veoma dobro poznajem taj teren i znajuci kakvih i koliko rupa i pecina ima na tom terenu pitanje u kojoj je ta grupa ulazila, a da su usli u pravu ja mislim da bi nasli bar neki ostatak tog mehanizma ili neki drugi dokaz koji nije vredan nosenja a da je sve prazno i ocisceno bez tragova to mi ne pije vodu.

srecko

Pozdrav Budo. Upravo to sam i ja rekao tom mom prijatelju. On me ubedjivao kako su bili na pravom mestu,da im je ulaz pokazao neki covek iz s. T. Odorovci... Ja mislim da je poslednji covek koji je zasigurno znao taj ulaz policajac u penziji sa prezimenom R... koji je pre nekoliko godina poginuo. (nije poginuo u s. rupi) Iako i danas neki ljudi tvrde da znaju gde je neki od ulaza,sumnjam da znaju pravi.
O kom potezu govorite za smokovu rupu Tri Čuke ili poganovo...........

srecko

Pozdrav BrankoV. Ja govorim o potezu Poganovo,a verujem i g. Buda...
Pozdrav kolege sportisti. Zar jos niste nasli pravu.
A toliko sam podataka izneo......

srecko

Pozdrav Laki kes. Citao sam neke od tvojih poruka,ne sve imas ih podosta Smile Imas li nesto za ove znake? Krst u pravougaoniku,cep kao od sampanjca (izradjen tako da lici na pravi,samo malo veci) dve rupe jedna pored druge,gurnes prst u jednu izadje kroz drugu (izradjene od horosana). Nalaze se u reonu s. Dragovita. Kao i mecka na tri dola (meckata na tri dereta),covek sa bradom sedi,ili covek do pola... Tu negde bi trebala biti i tri hajducka groba,al ja ne znam gde se nalaze. Covek koji je trebao da mi ih pokaze,nije mogao da nadje gde su Smile al verujem da su tamo negde...

srecko

Jedan starac mi je pre desetak godina pokazao cuvenu krivinu na putu gde je pop Martin sa druzinom pobio one turke,a psa postedeo... Posle svega,po njegovoj prici,pas je ostao na toj krivini dok nije uginuo,nije hteo od nikoga da uzme hranu... Zanimljiva prica Smile Imam drugi deo knjige izdate u Bugarskoj,gde pise kako je Vlcan dosao do planova rimskih i latinskih magaza po staroj planini... Ima dosta o tome i kako su hajduci pronalazili te magaze i premestali to sto su u njima nasli... Verujem da su hajduci otimali zlato od turaka,jer je osmanska imperija tad vec pocela da gubi svoju moc... Ali takodje verujem i da su ne male napore ulagali i u nalazenje rimskih i latinskih magaza... Kad se uzme u obzir kolicina zlata kojom je Vlcan platio Ruskom caru da pocne rat i oslobodi Bugarsku... Deluje mi nerealno da su svo to zlato oteli samo od turaka.
(05-04-2016, 10:12 PM)srecko link Piše: [ -> ]Kad se uzme u obzir kolicina zlata kojom je Vlcan platio Ruskom caru da pocne rat i oslobodi Bugarsku... Deluje mi nerealno da su svo to zlato oteli samo od turaka.
Jel imate kolega podatak o toj količini bar približno?
Za sve nas koji nismo  došli do tog saznanja.

srecko

Pozdrav Timpolok. Imam neke spise koji se mogu okarakterisati kao dnevnik koji je vodio pop Martin... Na bugarskom jeziku su,prevescu na srpski i parafraziracu... Pop Martin pise da je Vlcan spremio dve pecine i tamo sklonio zlato koje ce ponuditi Ruskom caru. Poslao je glasnika sa porukom Ruskom caru,ali ovaj se vratio neobavljena posla... Naime car nije verovao da Vlcan poseduje toliko zlata Smile U mojim spisima se dalje ne spominje kako je doslo do tog dogovora izmedju Vlcana i Ruskog cara,niti se igde pominje tacna kolicina zlata.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9