Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: SMOKOVA DUPKA-jos po nesto o toj temi
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
tako je Branko, brojali su stoku da naplate porez.
Dragane jel znas mozda kako se zove mesto gde je brojacka?
pored te  tri ciganke u pecini treba li da ima propast?
(30-05-2016, 10:38 PM)El Loko link Piše: [ -> ]tako je Branko, brojali su stoku da naplate porez.
Dragane jel znas mozda kako se zove mesto gde je brojacka?
pored te  tri ciganke u pecini treba li da ima propast?
Posle napada hajduka na karavane na carigradskom putu,ili na neku drugu metu,oni su se brzo povlacili na tacno odredjeno mesto u planini.To mesto bilo je unapred pazljivo odabrano i dogovoreno.Tu su brojali plen,pa odatle i naziv tog mesta Brojacka.....Hajduci su plen delili.Odmah zatim su se razilazili na sve cetiri strane sveta,sa idejom  da zavaraju poteru.Tako potera nije mogla da uhvati najmanje tri grupice hajduka.Dogadjalo se da neki hajduci iz razumljivih razloga nisu hteli da sa sobom I dalje nose svoj deo plena,pa su ga skrivali u blizini Brojacke.Zato je Brojacka ovde toliko interesantna.
Ali,izgleda da u ovoj temi mi sada govorimo o dve razne Brojacke...
tako je Branko, ima jos brojacke, zato me interesuje naziv mesta.
Da li je 'Tvoja' Brojacka u ataru derbendzijskog sela ? Da li se Brojacka nalazi na prostoru koji nosi naziv po ...drvetu ? Da li je Brojacka kompletan naziv ? 
Velik poz svima Dva pipieni Kamejna I tri ciganke nema veze ne klaba se vi znate nesto ali mala tabluda  znaci ja trba da ucim nekoga ja kako kasem tacan odgovor pop martin i kluc poz svima
TESKA ZABLUDA STE VERUJTE POZ
(31-05-2016, 12:21 AM)branko77 link Piše: [ -> ]Da li je 'Tvoja' Brojacka u ataru derbendzijskog sela ? Da li se Brojacka nalazi na prostoru koji nosi naziv po ...drvetu ? Da li je Brojacka kompletan naziv ? 

Dobropoljski kraj?
Drvo kvalitetno za izradu gusli...

srecko

Pozdrav svima. Brojacka koju ja znam je u s. Dragovita. Oko Brojacke su mesta Upad,Gradiste,Suplji kamik... Ova dva kamena su tacno kao sto je rekao Dragan. U blizini je kamen koga zovu covek,tu je i orlovo gnezdo...

srecko

Da napomenem da su u Gradiste (to je kao prirodna tvrdjava,nepristupacno mesto)  nekoliko godina ziveli hajduci. Ali tu oko Brojacke je dosta radjeno... Mada nije sve odradjeno Smile Imam jednog dobrog prinatelja koji zna puno vise od mene o Brojacki,stariji covek,bolestan,ali hoce da mi kaze sve sto zna o Brojacki.
(31-05-2016, 08:41 AM)Timpolok link Piše: [ -> ]Dobropoljski kraj?
Drvo kvalitetno za izradu gusli...
Raskosna Srbija,mlogo ubavo,svako ima "svoju" Brojacku pa moze da 'gusla" do mile volje.Brojacka koju poznajem,na Suvoj planini,nije za potcenjivanje.Ima izdasan izvor koji je nakon nekoliko desetina metara vec brzi planinski potok..
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9