Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Zanimljiv znak na oko 1km od puta VIA MILITARIS
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3

srecko

Moj otac je pronasao znak isklesan na steni. Znak je XXVF (kao rimski broj 25 i latinicno slovo F. Iznad prvog X ima isklesana strelica koja pokazuje unazad (prema levo).  Ceo znak je uokviren u vidu pravougaonika. Znak se nalazi na oko 1 km od puta VIA MILITARIS.
to je niski kraj ako se ne varam jel veyano ya kumovicu
srecko javi se ako si za saradnju i ja sam iz tog kraja.Imam zmacenje znakova postoji odrada pre no sto se zapocne posao

srecko

Znak se nalazi u okolini s. Zeljusa,opstina Dimitrovgrad.
slikaj zbak ako mogu nekako da ti pomognem
(02-04-2016, 07:39 PM)srecko link Piše: [ -> ]Moj otac je pronasao znak isklesan na steni. Znak je XXVF (kao rimski broj 25 i latinicno slovo F. Iznad prvog X ima isklesana strelica koja pokazuje unazad (prema levo).  Ceo znak je uokviren u vidu pravougaonika. Znak se nalazi na oko 1 km od puta VIA MILITARIS.

Kolega ,Srecko,nemoj da te zamljacuju,za dzabe,ljudi koji ti kazu ,kako,"imaju planove" i slicno,vezane za tu oznaku koju si nasao. To sto si ti nasao,pogotovo,u blizini Via Millitaris,ti govori samo jedno,a to je,sledece. Ta,OZNAKA,koju si nasao,nema,ama,bas,nikakve veze ni sa hajducima,niti sa blagom. To je,najjednostavnije receno,oznaka Rimske legije,koja je tu,boravila,duze-krace,nebitno ili samo,prosla tim,prostorom. Uobicajeno je za ono vreme,da legije ostavljaju,svoj,"potpis",na svim mestima na kojima su boravili,makar i na kratko. Ta oznaka,pripada Rimskoj legiji," Valeria Victrix",koja je koristila i prefiks,"FORTUNA",to ti je to drugo slovo "F",koje se nalazi iza slova "V". Ta Legija je pripadala Imperatoru,Augustusu,i tokom svog postojanja,boravila je i ratovala,u Spaniji,Iliriku,Nemackoj i kasnije ucestvovala u invaziji na Britaniju. To je ukratko o tome od mene. Inace ta mesta,gde je,neka od legija boravila,gde im je bio kamp i slicno,su veoma zanimljiva zbog velike verovatnoce,nalaza,vece kolicine novcica na jednom mesto.Kako? E,ovako,da pojasnim i to. Legionari,su primali,svoju platu,ne mesecno,vec,periodicno. Na primer,da uzmemo referencu,od tri do sest meseci,od isplate do isplate i to je bila,naravno veca kolicina novca....sto bi se zargonom tragaca reklo..."jedna ostava". Nisu mogli u svoje pohode da vucaraju,zemljanu posudu ili vrecicu puno novcica,vec su je zakopavali,ili u zemlju,pod lezajem u satoru u kojem su boravili ili na nekom,izdvojenom mestu u blizini logora. Zato bi ti,bolje bilo,da se raspitas malo ili sam,krenes u opservaciju okoline tog znaka,sa detektorom,naravno,jer mozes da ubodes BINGO.....

srecko

Pehina,tvoj odgovor zvuci logicno,ocigledno si "nacitan " iako se ne slazem sa tobom u nekim drugim temam na ovom forumu,ovo sto si napisao mi deluje logicno. Medjutim,kopka me sto sam naisao na neke ljude,van ovog foruma,koji tvrde da imaju mapu u kojoj je izmedju ostalog i taj znak. Mnogo toga sto oni tvrde da je na mapi se poklapa sa situacijom na terenu... Ali... Uvek ima neko ali Smile Zive i rade u inostranstvu,nisu u mogucnosti da dodju,niti imaju nekog od poverenja kome bi mapu poverili da on dodje. Takodje ne veruju ni meni u toj meri,logicno je to sto su oprezni jer me ne poznaju dovoljno...

srecko

Pehina,u prilicnoj meri sam siguran da si u pravu sto se tice tumacenja samog znaka,ali je moguce da je taj znak kasnije upotrebljen kao jedno od obelezja ako je u blizini pravljena neka magaza... Mozda su smatrali da ako neko naidje na "potpis" te legije nece detaljnije istrazivati to mesto i okolinu... Tacnost tvojo predpostavki da su legionari u blizini zakopali neke cupove sa svojim platama,potkrepicu ja cinjenicom da su neki ljudi tu,relativno blizu tog znaka pronasli neke pare... Pa su plaseci se nekog prokletstva sagradili malu crkvicu Smile To sto su sagradili crkvu je svakako pohvalno,smesan mi je njihov strah od kojekakvog prokletstva.  Skeptican sam po pitanju tih prokletstva. Hajduci su se,osim sto su pljackali turke,borili za ocuvanje pravoslavne vere i zato u skoro svakom zapisu stoju da ukoliko zelis da ti pare budu "halal" darujes crkvu... Mozda su hajduci,na neki svoj nacin verovali i bojali se Boga,ali nikako se nisu pridrzavali Bozjih zapovesti,ne kradi,ne ubijaj... Smile
Taj znak  srecko, kad smo otkrili video se samo 20%, ostatak je bio pod zemljom. Pa su raznorazni idioti doradjivali znak, pa tebi sada to tako izgleda. Imaj tu jos znakova...

srecko

Truehunter,nisam siguran da govorimo o istom znaku... I da,ima jos znakova u okolini Smile
Stranica: 1 2 3