Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: Pomoc iskusnih rasljara
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.

dekisa

Pozdrav svim ,,kolegama,, imao bih pitanje za iskusne rasljare ili kolege koje imaju iskustva u radu sa L sipkama.
Da li je neko imao iskustva tokom rada sa L sipkama da mu  prilikom rada sa njima u kretanju, leva L antena ,,povuce,, u desno a na nekim mestima desna na levu stranu.Zar nije logicnije da ako se nesto nalazi levo da to pokazuje L sipka u levoj ruci a ne u desnoj.Ako je neko imao slicnog iskustva tokom rada i voljan je da podeli sa mnom ja se unapred zahvaljujem na odgovoru.
Pozz

forsaken

Bale .. kolega .. kolko ja kontam ovu profesiju .. a to je da šta god neko nešto reko .. to je tačno.. a ne mora da znači ....isto i sa našim instrumentima ... trebalo bi da nam pokazuje belo ... ali nije nego je crno ....

Zato moj predlog je .... ako ode levo sa desnim ....idi kopaj ili pozajmi neki drugi detektor ili kupi ( evo ja prodajem 2 skoro za džabe ) a ako ode desno sa levi opet isti odgovor ... Wink


Nadam se da me kontaš Wink

Pozdrav kolega i uzdravlje i daBogda našao mnogo ... toga što tražiš Smile

I baš tada... kada budeš imao dovoljno onda i da podeliš sa nama ... kolegama Wink

dekisa

Hvala na odgovru - predlogu durze ,,Forsakene se valjda nesto iskopati/ makar bio i zid neke stare gradjevine/,, u svakom slucaju treba da se kopa pa bila i potkovioca.Detektoropm nisam proveravao mozda je dublje pa nece da detektuje metu ili nije metal u pitanju.
Pomenuo si detektore za prodaju, koja je marka na koliko bi u zemlji detektovao 1 dinar, koja bi cena biloa i naravno osnovo pitanje koja je cena detektora.
Pozz.
pozddrav. forsaken sta prodajes i cifra naravno?
Pozdrav Evo da i ja dam moj komentar u vezi rada raslji.Pisano je vise o tome na forumu i misljenja su razlicita.Postoje ljudi koji su skeptici i ne veruju u ovakve insturmente i njihov rad.Medjutim i veliki broj ljudi veruje u rad ovog instrumenta. Svaki komad metalne zice je jedna antena koja u mnostvu frekventnog spektra frekvenci detektuje.Ja licno verujem da raslje rade nesto ali je stvar individue koja sa njima radi.Raslje spadaju u takozvane instrumente za radiesteziju koja je danas kao hobi mnogo osporavana ali i priznata.Potrebno je dosta vezbanja da bi se savladalo pravilno rukovanje.Za rad je isto potrebno da osoba poseduje minimalnu bio energiju kao osnovno.Ali to nije neki problem jer postoji niz korisnih konstrukcija tj elektronskih pojacivaca bio energije(primer (kardio-vaskularni merac bio ritma covecjeg tela) i drugi.Tako je olaksan rad sa rasljama.Svejedno je po mom saznanju da li se leva antena ili desna skrece prema operatoru ili od njega.To je zbog levorukih i desnorukih osoba kod kojih leva ili desna strana tela ima veci potencijal i sposobnost neke radne funkcije.Ali je vazno znati da prosecna duzina L antena treba biti od 20 - 50 sm duzine.Stim je isto vazno da je jedna L antena uvek kraca od druge za 4-6 sm.Kraca antena ide u levu ruku duza u desnu.Duza je uvek za odredjivanje mesta detekcije,dok kraca odredjuje pravac detekcije.Materijal moze biti aluminijum,bakar,mesing pa cak i gvozdje.To je moje licno misljenje i moja iskustva sa ovakvim instrumentima.Mnogi ne veruju u ovaj instrument,ali slozicete se da i sa najboljim metal detektorom koji nije dobro podesen i sa kojim nezna neko raditi nista se nece postici kao sto mnogi ne veruju u rad i detekciju raslji.

dekisa

Druze Relko hvala na odgovoru ali nisam bas najbolje razumeo to oko energije u telu.To se meni desavalo na terenu znaci jedna je osoba u pitanju ne radi se o drugoj osobi mislim da je i ista energija u pitanju.Samo su dve razlicite lokacije.
Pozz